| 232cristi100 a întrebat:

am instalat windows xp tocitox...am instalat driverul audio etc... dar am o problema nu pot si nici nu stiu cum sa instalez driverul "network"e prima oara cand imi instalez windowsul xp.imi da ti un sfat cum sa il instalez driverul? multumesc mult!

3 răspunsuri:
| ares8 a răspuns:

Salve!
Dca ai placa de retea integrata in placa de baza,atunci e simplu, driverul de la placa de baza contine si pe cel audio si pe cel pentruplaca de retea.
Daca placa de retea e separata, procedezi asa : in"start" la ""run" scrii "dxdiag". Dai enter si se deschide o fereastra unde ai absolut toate informatiile despre pc-ul tau. In pagina 3 sau 4 sunt si informatiile despre placa de retea. Acolo scrie si cum se numeste ea si de cine e produsa. Apoi, cu ce ai aflat de acolo cauti pe net driverul.
Sau daca ti-e mai usor, dai jos capacul de la unitate si te uiti direct pe placa respectiva si vezi ce scrie.
Succes!

| 232cristi100 explică (pentru ares8):

Nu reusesc sa fac nimic cu placa de reteasad.iti las id meu de mess poate imi poti ecplica mai detaliat.id meu e criss_maf...mersi mult!

| jonlu99873431 a răspuns:

De unde pot descarca Windows XP Tocitox? sau poate sa mi spuna cineva cum se mai cheama?