| Ena23 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru...La anul am BAC-ul la franceza, invat franceza insa vreau sa-mi aprofundez cunostintele. Daca puteti, dati-mi va rog vreun site unde este conjugarea verbelor in franceza-traducerea-si citirea lor... DAU FUNDA.Va rog sa ma ajutati cit mai curind posibil.

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Buna! parerea mea este ca cel mai bine e sa-ti cumperi o carte sau discheta verbelor(este foarte buna) oricum, banuiesc ca verbele de grupa aIII-a sunt problema, iar pentru. pronuntia lor se folosesc aceleasi reguli ca la toate cuvintele frantuzesti, cat despre traducere mai bine o cauti tu in dictionar pentru. ca se tipareste mult mai bine in creier, decat sa o inveti asa, motamo. succes la bac :*
P.S eu ma pricep la franceza daca vreodata ai nevoie de ajutor cere-mi id-ul pe privat

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si asa le cauti tu pe toate http://french.about.com/od/verb_conjugations/a/avoir.htm.