| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi! Deci sa va explic, am cunoscut 3 fete (eu le stiam demult de fapt dar au aflat si ele intr-un final cum ma cheama :]] ), dar problema e ca una dintre ele mai proasta cei drept mi-a pus o porecla enervanta, mi-au zis toate 3 asa o vreme lunga dar nu ziceau chiar asa in bataie de joc, dar odata m-am enervat si cand m-am intalnit cu 2 dintre ele (pe care le simpatizez mai mult ca altele, plus ca pe una o plac) si le-am spus cu frumosu sa nu mai zica asa ca ma enerveaza, nu pe un ton amenintator sau altceva, frumos, au priceput. Sunt recunoscator si fericit ca m-au ascultat macar aici, si a 3 a mi-a zis asa intr-o zi si am luat-o la 14 metri pentru asta si dupa aia a dat ochii peste cap si m-a intrebat daca n-am o tigara, mi-a zis pe nume, aveam dar imi trebuia mie. Si nu stiu cam ce sa fac ca pe una o plac si nu stiu cum sa-i atrag atentia sa ne imprietenim ca lumea, ca ne intalnim odata de 2 ori pe zi la locurile de fumat. Cum sa-i atrag atentia cumva, eu m-am gandit sa ma schimb, sa nu prea vorbesc de fata cu ele, adica sa nu ma prea bag in seama si sa nu ma dau mare, cum as mai putea sa atrag atentia subtil? Si inca ceva, cele 3 au terminat sa-mi zica pe porecla aia, dar un prieten de al meu rade de mine ca un retard si imi zice asa! Deci sa nu credeti ca doar el stia de porecla, stia si clasa mea, dar nu ma f***ea la cap nici macar unu! Si fix el cu care ma inteleg de mult timp incearca sa ma enerveze?! Si azi cand mergea el prin oras a strigat usor catre ele "X nu e aici!" x fiind eu! Normal ca a trebuit sa ma sune sa spuna ce a facut! Ce sa fac cu asta cu porecla? Fetele nu mai zic, dar el zice ca e prost de fel si nu se stie remarca decat prin a se da mare oriunde merge. Si cum sa-i atrag atentia la aia sa ne imprietenim, sa-i iau cumva nr de tel? Funda! Ajutati-ma cu ambele probleme repede va rog ca de o vreme is foarte framantat de ambele intrebari.

Răspuns Câştigător
| Pinocchio a răspuns:

Da-i si tu o porecla amicului tau, o sa vezi ca se va dezobisnui incurand si el sa mai foloseasca porecla care te enerveaza.
Probabil si fata te place, daca pana acum nu a dat semne, fi mai direct, mai dragut, mai amabil si faceti schimb de numere de telefon pe motiv ca orice problema sa aiba, te poate suna, sau ca tu o sa vrei sa-l inviti undeva etc.

| Axel22 a răspuns (pentru Pinocchio):

Faza cu porecla e buna, o fac de indata ce imi mai zice ala asa. Dar cu fata cum fac ca nu prea a dat semne, doar ca mai statea cateodata cu mine si am observat ca se uita fix la mine dar eu nu eram atent ca ma uitam in alta parte sa vad cine vine, cum as putea sa-i atrag atentia? Aia a mai avut prieten, de fapt mai multi, da toti cu 4-5 ani mai mari.

| Pinocchio a răspuns (pentru Axel22):

Cand te intalnesti cu ea, stai de vorba un timp dupa care ii spui direct ca ai dori sa vorbesti cu ea si in particular si atunci ii propui sa faceti schimb de numere de telefon.

| Axel22 a răspuns (pentru Pinocchio):

Multumesc mult pentru, ajutor, o sa incerc si sfaturile tale ca vad ca faza cu porecla a mers laughing. Cand imi zice el pe porecla aia enervanta eu ii zic ''MISTRIE'' si ciudat ca din a 2 a faza d-asta s-a si dezobisnuit sa imi zica porecla laughing

| Pinocchio a răspuns (pentru Axel22):

Na vezi! asculta tu la mine ca nu-ti dau sfaturi rele.
hahahahaha