| AnonimaAnd a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi si impresii. Astazi am trecut pe langa crush (nu l-am vazut niciodata cred, il cunosc prin intermediul altor persoane si am inceput sa nu imi mai pese de el, ca si cum ar fi o persoana ca si ceilalti ). Eu ma uitam in alta directie, iar cand mi-am mutat privirea in fata, privirile noastre s-au intersectat pentru o secunda, apoi mi-am schimbat privirea in alta parte (eram foarte serioasa).
Inca ma simt ciudat, ma simt fericita, dar si trista, uimita, (nu vream sa se intample fiindca nu vreau sa fiu foarte atrasa de el pentru a nu ma ranii tare). Cand ma gandesc la acel moment apare un sentiment pe care nu l-am intalnit pana acum, unul foarte ciudat.
Niste sfaturi?
PS: Imi e teama de prima impresie pe care si-a facut-o despre mine, fiindca nu arat ca fetele care ii plac lui, nu sunt atat de frumoasa.

*Dau funda*

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu s-a intamplat de fapt nimic, nu va cunoasteti personal si nici nu intentionezi sa va cunoasteti, nu vad motivul interbarii tale, fiind total fara sens.
Lasa sa treaca impresia... ca atat a fost, pentru 1 secunda v-ati uitat unul la altul.

| Lioana a răspuns:

Te-ai simtit ciudat pentru ca l-ai vazut in realitate dupa ce până acum probabil l-ai văzut doar in poze. Te-a luat prin surprindere intalnirea si n-ai stiut ce sa faci. A fost prima ta confruntare cu realitatea. Probabil ti-l inchipuiai putin diferit.
Tu ai simtit o gramada de lucruri dar nu cred ca el a observat ceva. Nu ai de ce sa-ti faci griji. N-ai gresit cu nimic. Daca ești frumoasă sau nu, asta trebuie sa decida ochii lui pentru ca frumusetea depinde de ochiul care priveste. Vei vedea mai tarziu ca exista ceva care conteaza mai mult decat frumusetea, mai exact: compatibilitatea si buna intelegere.
Daca nu te place el te va placea altul. Nu-ti fixa sentimentele pe un tip daca el nu simte la fel ca tine.
Stiu ca adolescenții sunt permanent in cautarea iubirii si asta ii face sa-si indrepte ochii in directii nepotrivite. Dar viata va alege pana la urmă persoana potrivita.

| ibaal a răspuns:

Sunt doar prostii in capul tau!
Fratilor,traiti in realitate, nu in iubiri fictive interzise!
Pacat de tineretea voastra ca va pierdeti vremea cu astfel de porcarii!
Baiatul ala probabil ca nici nu te-a observat si nici nu vrea sa te stie. Merg pe strada si ma intersectez cu zeci, sute de priviri zilnic!
Asta nu inseamna ca ne-am marcat reciproc existenta, doar ne uitam pe unde mergem, ca sa nu ne ciocnim ca niste popice! laughing

| Gabriel2424 a răspuns:

E vina ta ca te gandesti, oare ce parere are despre mine, oare ma place, oare etc. Du-te la el si baga-l in seama daca iti place si nu-ti mai pune atatea intrebari, e un simplu om, nu e mai presus ca tine sau ca oricareva, ai incredere in tine, daca nu ai tu incredere in tine atunci cine vrei?

| frateleian a răspuns:

Eu nu inteleg ce e cu voi fetele de trebuie neaparat ca baiatul sa faca primul pas adica am fost cu o tipa si efectiv ea nu facea nimic prima si eraa nasol daca ai un crush mai ales daca esti tipa du te la el si baga l in seama in mod excesiv si o sa vada ca il placi nu iti face griji daca el nu te place ca nu e mare chestie