| alexxanonim a întrebat:

am nevoie de o solutie sa o conving. pe maicamea sa ma dea la niste lupte. sau box. sau cv pentru strada si nu stiu cum sa fac ea zice ca sunt cu scoala si bani si etc. bani nu ar fi o problema zic eu. dar ea zice ca sunt fel si fel de oamenii. si cam vrea... sa ma "protejeze" dar eu as vrea sa fac niste. lupte mma cv pentru strada... si nu stiu cum sa o conving dati-mi un sfat cum sa o conving. si. ziceti-mi ce lupte sunt bune pentru strada MMA lupte libere grego romane boxu sau care? cel care imi zice care este mai bun pentru strada nu doar ce am zis eu ziceti asa care ar fi mai bun pentru strada si cel mai bun sfat va primi funda!

Răspuns Câştigător
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

De preferat este, cu siguranta, boxul. Arata-i ca boxul nu este perculos, caci adultii considera ca mori daca il practci. Ea o sa inteleaga daca ii vorbesti mai mult despre el, insa atunci cand este in toane bune. Spune-i ca este un sport nobil. si chiar daca este un sport mai dur ajuta la sanatate. Ai auzit vreodata ca un boxeir e racit. Spune-i ca desi la batranete unii boxeori au dureri de cap, castiga tone de bani si au o viata minunata. SUCCES! happy

2 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Cu parintii, nu stiu cum sa ii convingi. Poti incerca sa ai rezultate bune la scoala. Ca sport pentru lupte de strada, iti recomand wing chun, kick-box (si boxul e bun, dar la kick-box mai dai si cu picioarele).

| Mingo a răspuns:

Incearca sa ai niste rezultate de care sa fie mandra la scoala si cred ca o sa te lase daca nu ii faci probleme in legatura cu scoala.

Iti recomand boxul.