| Robertttttttt a întrebat:

am o compunere de tradus in franceza cine mi o traduce ii dau fundita! : Dupa o vineri obositoare la scoala, urma preferatul si asteptatul meu weekend. Obisnuiesc sa nu plec in weekend nicaieri, dar weekend-ul acesta era cu totul altfel. Sambata de dimineata m-am trezit si, mai multi prieteni mi au propus sa plecam intr-o excursie la munte. Eu am acceptat propunerea lor si am plecat impreuna la Predeal. Totul in jur era plin de culoarea iernii iar imprejurimile erau minunate. Ne-am dat pe partie cu sania si ne am distrat toata ziua. Noaptea ne-am petrecut-o la cabana. iar in duminica urmatoare am reluat distractia de Sambata. Ne-am intors fericiti si bucurosi de frumusetea iernii si de distractia de care am avut parte. Fara google translate plizzz!

Răspuns Câştigător
| DenisejUSTmE a răspuns:

Buna!

[uite compunerea tradusa in franceza, nu am folosit google translate...am facut-o eu singura si s-ar putea sa mai fie cateva greselute, dar te rog sa te uiti si tu pe ea]:Apres une epuisant vendredi a l’ecole, suive le prefere et attendee mon week-end.Je n’ habitué d’aller dans week-end nulle part, mais ce week-end etait avec tout autrement.Le Samedi de dimanche je me reveil et, plus amis ont me propose de aller dans une voyage a la montagne.J’ai accepte leur proposition et nous sommes alles ensemble a Predeal.Le tout autour etait plein d’hiver couleur et les environs etaient merveilleux. Nous sommes donnes sur pente avec le traîneau et nous avons diverti toute jour.Le nuit nous avons passé a chalet.Et dans le future dimanche nous avons reprende le distraction de Samedi.Nous sommes retournes heureux et content d’ hiver beauté et de le distraction de qui nous avons eu partie.

2 răspunsuri:
| Robertttttttt explică (pentru DenisejUSTmE):

Iti dau funda.pentru ca e facuta de tine.dar mie imi trebuia.compunerea de mult...acum nu mai imi trebuie.mersi oricum! :X

| DenisejUSTmE a răspuns (pentru Robertttttttt):

Ooo...scuze nu m-am uitat la data...dar oricum ma bucur ca te-am putut ajuta! Multumesc pentru funda!big grinhappySi ai facut bine compunerea? Ce ti-a zis profesorul? Pe curand, Denisa