| Mariuss134 a întrebat:

Am o fata în școală pe care o cam plac dar nu știu cum sa ma bag în seama cu ea.Problema e ca fata asta e foarte populara(îmi e frica sa nu o cam dau în bara și sa ma fac de ras) și mereu sta cu 2 prietene de ale ai. Niște sfaturi?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| StevenMetalhead a răspuns:

De ce trebuie să te temi să nu te faci de râs? Ce sfaturi nu ți-ar da aici, trebuie de asta să scapi, de frica de a te face de râs. În acest caz te pot sfătui să nu te strădui cumva s-o impresionezi, cât de populară n-ar fi fata, ea vrea să vadă în primul rând curajul bărbătesc. Marius, te provoc să te apropii de ea chiar dacă se află cu prietenele sale în următorul exemplu:
1) Te saluți cu ea și cu prietenele ei de asemenea, dacă nu le cunoști, atunci te prezinți, iar apoi poți să-i spui fetei propriu-zise de exemplu „Ce faci? Eu mă numesc Marius și am auzit că ești foarte populară în școală, nu-i așa fetelor? De aceea am dorit să mă apropii de tine ca să mă conving dacă vorba-i corectă." De exemplu, da? Eu nu zic să spui cuvânt în cuvânt, important să ai idee despre ce zici. Sau poți să discuți cu ea despre vreun eveniment care va avea loc degrabă și dacă ea ar putea merge, important este să te apropii și să zici salut, (e ca și cum s-ar ochi cineva cu pistolul la tine și nu poți nici să te miști, dar nici să fugi) apoi găsești de ce să te legi, pentru că dacă să stai frază cu frază să te gândești ce va zice, la un moment dat te vei gândi că ea va râde sau ceva de genu, dar aici cel mai important este să accepți refuzul, o da, dacă te refuză e ok, își are problemele și motivele sale, dar ție îți va fi mai ușor apoi să te apropii de fete. Deci asta-i, fii pozitiv, arată-i că ești interesat să ții conversația cu ea, dar nu-i ignora prietenele, pentru ca apoi și ea și ele să-și facă o impresie bună despre tine. Succese Marius ))

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incepe prin a o saluta si zambeste-i cand o faci!
Urmatoare data, o saluti din nou si o intrebi ce mai face.
Daca ti-a raspuns la primele 2 saluturi, inseamna ca te place si se asteapta sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine.
Daca nu-ti raspunde si iti ocoleste privirea, inseamna ca nu te place si nu mai are sens sa o intrebii nimic, ca te va respinge.

| Anonim9114562123 a răspuns:

Încearcă să intri în grupul ei de prieteni, sa faci activități cu el pentru a va apropia.