| Sebastian98qw9 a întrebat:

am o intrebare cam complicata.As vrea sa imi cumpar 2 gb ram, eu am deja 2 placute de 1gb fiecare, iar eu am la placa de baza 4 sloturi, 2 albastre si 2 negre, daca am 2 gb ram pe cele albastre pot sa pun inca 2 si pe cele negre, tot 2 placute.
Si cum pot afla ce frecventa am la ram,ce ddr este, cati mhz are, etc...
FUNDA...Multumesc anticipat happy

2 răspunsuri:
| MrBrangspears a răspuns:

Da poti pune si acele placute dar ai grija sa respecti culoriile la socketuri.
Frecventa si toate cele DDR, le gasesti in BIOS.

| Sebastian98qw9 explică (pentru MrBrangspears):

Am aflat frecventa si ddr, este ddr2 la 333, 3 mhz.Deci nu are nimic daca pun noile placi ram in sloturile negre? Multumesc de ajutor big grin