| Thunder182 a întrebat:

Am o întrebare și sper să mă ajutați. Se poate sa iau o unitate de gaming care costă in jur de 20 de milioane si sa o conectez la un monitor mai vechi?
Vreau sa scap de vechea unitate de la pc ul pe care il am de 10 ani, dar as vrea sa păstrez monitorul.
Dau funda

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

La noile placi video conexiunea e prin hdmi și la monitorul tău e posibil să nu ai hdmi. Dacă nu ai hdmi trebuie sa cumperi un adaptor.

| dannyel86 a răspuns:

Daca e monitor mai vechi, e posibil sa aiba conexiune VGA. Atat timp cat ai slot VGA (mufa albastra, cu 15 gauri dispuse in 3 straturi), nu ar trebui sa ai probleme de conectare intre monitor si unitate. Nu stiu ce inseamna la tine "monitor vechi".
Analizeaza monitorul si vezi ce fel de conexiuni primeste.