| justwiner a întrebat:

am o intrebare simpla, la ce varsta pot sa am o iubita? am doar 12 ani si sincer cred ca am nevoie de o prietena. funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| FaithGaga a răspuns:

Mie sincer mi-ar veni sa iti spun ca varsta e doar un numar, dar mai asteapta si tu sa mai cresti! Ce sa faci tu la 12 ani cu o "iubita"? Sentimente poate mai cunosti cat-de-cat la 12-13 ani (oarecum), adica sa iti placa de cineva, dar iubita? :o In niciun caz! Nu deveni cocalar, cu iubita de la 12 ani, i-auzi! laughing 15 ani mi se pare o varsta acceptabila, dar nu e obligatoriu.
Fiecare face ce vrea cu viata sa, dar nu mi se pare corect fata de tine sa ai o iubita la varsta ta!winking

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru FaithGaga):

Doar ca baiatul are padruga la 12 ani nu inseamna ca este cocalar, ti ciuda ca n-ai avut tu iubi la 12 ani?

| FaithGaga a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu, dar sincer, nu ti se pare ca ar fi ridicol ca un copil de 12 ani sa se pupe cu una' si sa se tina de mana pe strada?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru FaithGaga):

Nu.

| MangekyouSharingan a răspuns (pentru FaithGaga):

Cocalar? ce naiba vorbesti? eu am avut prima '' iubita '' la 10 ani. si da am avut ce face cu ea la varsta aia. ce ar face orice copil. ne tineam de mana si ne pupam pe obraz. ce e gresit in asta?

| MangekyouSharingan a răspuns (pentru FaithGaga):

Cocalar? ce naiba vorbesti? eu am avut prima '' iubita '' la 10 ani. si da am avut ce face cu ea la varsta aia. ce ar face orice copil. ne tineam de mana si ne pupam pe obraz. ce e gresit in asta?

| MangekyouSharingan a răspuns (pentru FaithGaga):

Cocalar? ce naiba vorbesti? eu am avut prima '' iubita '' la 10 ani. si da am avut ce face cu ea la varsta aia. ce ar face orice copil. ne tineam de mana si ne pupam pe obraz. ce e gresit in asta? sunte-ti nebuni? ce naiba credeti ca vrea baiatul? sa fie tata? Doamne. vrea si el o prietena e chiar asa de rau. auzi. consiliere, haha ce mentalitate tampita pot avea unii. oricum. cum adica ai nevoie? iei bataie in parc daca nu ai una? fi si tu serios. fa-ti o prietena cand vrei tu doar nu-ti bate joc de ea. orice varsta ai avea. doare big grin

| FaithGaga a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Atunci, la ce sa ma astept de la tine? laughing

19 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Poti sa ai cand vrei tu amice dar trebuie sa ti minte un lucru: bazeazate doar pe distractie, atat. nu pune sentimente pentru ca esti copil si e pacat sa intri in depresie. poti sa ai iubita la ce varsta vrei tu numai sa ti cont de ce ti-am zis mai sus.

| David98TM a răspuns:

Si eu am crezut ca la 15 esti prea mic pentru o iubita...

| MangekyouSharingan a răspuns:

Imi urasc calculatorul. am trimis de 2 ori fiind ca nu eram sigur iar apoi am scris ca pe un mesaj ca sa pot cumprinde toate prostiile spuse de ceilalti big grin ma rog nu chiar toti. scuze pentru asta sad

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de o prietena? dar de ce ai asa mare nevoie de ea?

| Azµre a răspuns:

Ce să faci cu ea? o prietenă nu e o jucărie sau un animal de companie

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca ai nevoie de o discutie serioasa cu parintii, cateva sedinte de consiliere si un manual de romana. Si vezi ca de luni incepe scoala!

| Enki a răspuns:

Poti avea de la orice varsta.cel mai bine e de la 13-14-15.dar esti destul de mare sa te indragostesti.

| liliacALB a răspuns:

Prietenia e buna, chiar necesara la orice varsta, nu conteaza daca e cu un baiat sau cu o fata. Dar nu le amesteca. o iubita in sens sexual e prea devreme sa ai. Nu te lua dupa ce vezi sau auzi la altii. Aprofundeaza relatiile de prietenie pe care le ai deja, fa-ti altele, o sa fii super-recunoscator pentru ele mai tarziu. Pentru sex nu e niciodata prea tarziu, dar foarte des e prea devreme. Muulta bafta! happy Aha, stai ca nu ti-am raspuns. varsta ideala pentru a-ti incepe viata sexuala e intre 18-21 ani.

| BlakeLively a răspuns:

Te poti indragosti la orice varsta, poti avea o relatie cam la orice varsta. Doar sa fi responsabil! Daca vrei o iubita nu inseamna ca poti fi cu oricine, trebuie sa te indragostesti de o anumita fata.
Succes!

| loverboy111 a răspuns:

De la orice varsta atata timp cat chiar va iubiti reciproc

| C26 a răspuns:

De ce crezi ca ai nevoie de o prietena la 12 ani? happy

| AlexandraKiss1234 a răspuns:

La 12 ani iti trebuie o iubita laughing))))) hahaha