| florintudor1234 a întrebat:

am o problema, am 14 ani si sunt fricos si timid. Adica daca se ia cineva de mine pe strada eu stau sa imi iau bataie(ce mi s-a si intamplat)cum pot deveni mai tupeist sau curajos?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Înscrie-te la un club de kickboxing sau alt sport de contact. O să-ți îmbunătățești forma fizică, vei avea mai multă încredere în tine și, chiar dacă n-o să stai să te bați cu toți cretinii, te vor respecta destul încât să nu te întărâte.

| florintudor1234 explică (pentru Raven):

Multumesc!(Sa ma bat stiu cat de cat)

| florintudor1234 explică (pentru Raven):

Sti cum sa am mai multa incredere mine?(fara sa ma inscriu la un sport sau ceva)

| Raven a răspuns (pentru florintudor1234):

Îmi pare rău, pe mine sportul m-a ajutat, așa cum ți-am spus, nu știu alte metode. În momentul în care ești mulțumit de cum arăți și de ceea ce știi să faci, te simți confortabil cu tine însuți.

| florintudor1234 explică (pentru Raven):

Multumesc!

7 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

De ce s-ar lua cineva de tine pe strada fara motiv?

| florintudor1234 explică (pentru aXy99):

Eu pe unde merg sunt foarte multi tigani(romi) si cam ei se ia de tine fara motiv

| Kepler a răspuns:

Pai nu stiu daca te consoleaza cu ceva dar eu am 16 ani si sunt ca tine. happy
Bine, inca nu mi-am luat bataie, dar nu ma vad pe mine raspunzand cuiva care vine sa ma bata.
Pacat, mult succes.