| hellion a întrebat:

Am o problema:am 17 ani si nu am avut nici o prietena pana la varsta asta.Ma simt foarte prost din cauza asta, ma simt ca si cum as fi ultimul om de pe lumea asta.Nu sunt un tip urat sau mitocan, prost etc.doar ca sunt timid si pur si simplu ma blochez cand sunt in fata unei fete.De cate ori vorbesc cu o fata, sunt foarte stresat si ma gandesc incontinuu sa nu spun ceva urat sau sa nu fac o gluma nepotrivita.In fine,cunosc multi baieti care sunt chiar prosti, ca sa spun pe romaneste si sunt foarte superficiali in ceea ce priveste partea feminina...totusi sunt foarte activi din punct de vedere al relatiilor.Ma simt foarte prost din cauza acestui fapt si de multe ori m-am gandit ca si faptul ca nu ies prea des din casa,nu suport discotecile,preferand sa stau acasa, sa ascult niste muzica sau sa citesc ceva.Chiar mi-ar placea sa am o fata cu care sa ma inteleg si cu care sa impartasesc pasiunile si chestiile care ma intereseaza si ma pasioneaza deoarece fiecare barbat simte nevoia s aiba o fata(sau femeie, dupa caz)langa el.Voi ce ziceti? Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| pika a răspuns:

Heiii,
Nu ar trebui sa iti faci complexe.Si eu sunt mai timida de felul meu si vad destui baieti care sunt timizi.Vei intalni persoana potrivita la momentul potrivit, persoana care te va atrage foarte mult prin felul ei de a fi.Stii cum se zice: "Ce-i al tau, e pus deoparte." Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara,prietene te rog eu nu mai gândi aşa,sincer mă simt eu în locul tău, păcat că nu este aşa, încearcă să fi optimist şi totul va fi în regulă toate la timpul lor! În viaţă dai de multe şi nu pot spune că este un necaz dar este lipsă de prieteni şi comunicare numai tu poţi înţelege asta. Ai putea încerca în timpul tău liber să ieşi cu o fată să te relaxezi şi să uiţi de toate, iar pe viitor sigur vei găsi o fată care să îţi împarţi viaţa şi îi poţi spune toate secretele tale.
Fi optimist şi realist, o seară plăcută!

| τττ a răspuns:

Buna,ai dreptate, majoritatea baietilor de varsta ta au o prietena. Poate nu e timpul sa ai una, mai asteapta si tu 1 an-2 si poate iti vei gasi marea dragoste. Abordeaza si tu fete, din clasa, de exemplu. Daca nu e genul tau sa faci primul pas, nici o problema! Daca o fata flirtreaza cu tine si iti pune fel si fel de intrebari nu ezita, si raspunde-i! Fetelor le plac tipii curajosi.

| catalinnaelena a răspuns:

La varsta asta nu cred ca ai motiv sa te grabesti in a intra intr-o relatie cu o fata... timp ai destul sa cunosti fete si sa te implici in relatii, insa toate la timpul lor
stii cum se spune, ce e al tau, e pus deoparte big grin

| Aylin302 a răspuns:

Sa iti traiesti viata happy Daca tu simti ca trebuie sa ai o relatie, cauta fata portivita si daca nu o vei gasi, pastreaza-ti calmul inseamna ca destinul ti-a rezervat ceva special happy
la 17 ani mi-as face griji de bac si intrarea la facultate si ce vrei sa faci cu viitorul tau, lasa ce crede lumea lumea mananca mult cacahappy Fi tu insuti nu incerca sa pari disperat deoarece nu vei atrage pe nimeni asahappy
Sper sa te ajute daca mai vrei sfaturi poti sa imi scriihappy Imi place sa ajut oamenii; P...