| MMORPG a întrebat:

am o problema c-am grava o.o CUM POT SA NU MA MAI GANDESC LA MANCANRE? deci eu mananc c-am 4 mese pe zi (dimineata pe la 10-11) dupa pe la 13:00 dupa la 19:30 iar in final la 23:00 sau 22:30) as vrea sa slabesc am 1.70 si 68 de kg as vrea sa dau 8 - 10 kg pana incepe scoala (ps:sunt baiat) si va rog sa nu imi recomandati medicamente minune sau sa mananc nu stiu ce (scuzati-mi modul de exprimare) aproape am ajuns disperat! Si apropo credeti ca ar m-ar ajuta sa slabesc programul acesta: 2 mese pe zi( fara paine,carne, sucuri acidulate, dulciuri si fast food) sa mananc multe fructe/legume si sa fac 30 de minute de alergare seara)?, daca aveti ideei mai bune puteti sa imi lasati raspunsuri, multumesc! ce-a mai eficienta si sigura metoda primeste fundawinking! multumesc inca odata

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

Hi, o să-ţi dau un sfat care SIGUR o să functioneze(trebuie doar să vrei cu adevarat);
Baga-ti bine bine in cap ideea ca tu NU traiesti pentru mancare, mancarea NU poate aduce fericirea, poti BINE trai fara ea.Si cand iti va veni o pofta nebuna sa mananci, imagineaza-ti ca esti ultragras(desi in realitate nu esti), fa sport cat mai mult IN FIECARE ZI-bicicleta, role, inot etc, dar cel mai bine e sa alergi(sa nu EXAGEREZI).
Pstongueoti manca la ce ora vrei, dar in cantitate foarte putina(sa papi mult si des), iar alimentele care stii ca au multe calorii(inghetata, paine alba etc) sa le consumi de MAXIM 2-3 ori pe saptamana-fara pofta daca se poate si bea muuulta apa(evita sau chiar renunta la sucuri-chiar de-s naturale-ingrasa rau).
ATENTIE! Sa nu spui,, Ma apuc maine\peste o saptamana de slabit''.Cu asemenea atitudine nu vei reusi NEVER sa slabesti.Tre' sa zici ACUM ma apuc si sa fii hotarat.Si cel mai important, MOTIVATIA.Sa-ti notezi in caietul mintii motivele pentru care vrei sa slabesti( sa nu-mi mai reproseze lumea ca am pus pe mine detemai grasime, sa intru in hainele care odata imi veneau bine, sa pot lua blugii care-mi plac si sa pot intra in tot ce e la moda, sa impresionezi lumea, mai ales pe cei care au ras de tine s.a) si de fiecare data cand ai tentative de abandonare a slabitului, sa-ti vina in cap acele idei.
Desigur, poti face mici exceptii( la petreceri), dar, dupa asta NEAPARAT mai mult sport decat de obicei.
Apropo...ca sa nu-ti mai vina gandul la mancare, fii (tot) timpul ocupat(citeste o carte-nu de aia clasica, ci cu domeniile care-ti plac-horror, comice, mai nou aparute, deseneaza, socializeaza, plimba-te etc).
Si continua cu asta un an sau, cateva luni( efecte sigure), pana simti ca acest program a devenit rutina, ceva normal.
Si daca lumea zice ca e prea dur programul, ignorai.Sa nu-ti pese de ei.
Psbig grinaca brusc, ti-ai fost megafoame si ai mancat peste limina, nu dispera.Fa sport, DAR, a doua zi mananca mai putin decat de obicei (poti sari peste pranz sau orice masa vrei, sau poti sa nu mananci nimic TOATA ziua)-doar sa NU devi anorexic.
PPS:Chiar la mine a mers aceasta metoda.

| MMORPG explică (pentru Fineness):

Pai si c-am incat timp se vad primele rezultate?

| Fineness a răspuns (pentru MMORPG):

Peste o luna.La mine asa a fost.

5 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

Multam pentru funda!

| Baris123sefu a răspuns:

Joaca-te si tu pe calculator sau uitete la tv sau fa orice altceva care nu te face sa te gandesti la mancare funda plz

| TheGameMaster a răspuns:

Deci fi atent, in primul rand culca-te si scoala-te mai devreme ca sa poti manca micul dejun la 8-9 nu la 10-11 apoi la 12 (cel tarziu 13) pranzul si seara la 6-7 cina. poti manca fructe intre mese si apropo lasa dulciurile si sucurile de-o parte, poti bea un suc la 2-3 zile si nu uita fa exercitii(alergari, abdomene, flotari ce vrei tu, dar fa doar!) de ex. eu mananc de 3 ori, intre mese ceva fructe si seara 100 de abdomene. acum depinde daca poti rezista tentatie dulciurilor si sucurilorwinking