| MusicGabyBoy a întrebat:

Am o "problema" cu inaltimea.Am 17 ani si am 1.71 si as vrea sa ajung la 1.75 cel putin, maxim 1.80.Credeti ca pot in vreun fel sa fac asta? Fac sala de 7 luni si mi-a mai adaugat cativa centimetri in plus(mitul cu " sala te face mic" e fals) dar nu mi se pare de ajuns.Am cautat pe net tot felul de exercitii ce consta in stretching, dar nu ma pot tine de ele din mai multe motive.Nu sunt gras, am 67 de kg. Daca stiti vreo metoda prin care as putea lua si 3-5 centimetri in plus ati fi de mare ajutor.

2 răspunsuri:
| EricaMeow a răspuns:

))
gaseste o creanga ce ar putea sa-ti tie greutatea,+sa fie mai inalta ca tine, agata-te cu miinele de ea si atarna cateva minute.repeta zilnic)+nu uita sa consumi cat mai mult calciu.
sper ca ai inteles si ca am fost de folos)

| mysteriousman a răspuns:

Poti sa te apuci de baschet sau tenis de camp.Nu trebuie neaparat sa te perfectionezi in asta, dar cu siguranta iti va aduce cativa centimetri buni in plus.happy