| Marin321 a întrebat:

Am o problema cu o fata.
Problema cu fata asta e ca ii scriu si raspunde foarte greu desi o vad ca intra si sta online pe Facebook.
Ultimele 3 dati cand am sunat-o, nu mi-a raspuns si dupa mi-a dat diferite scuze. Dar nu a revenit cu un telefon.

Acum 4 zile m-a invitat la un film... si am acceptat.
Problema e ca noi de 3 zile nu ne-am mai scris si nici nu ne-am mai sunat. Adica de ultimele dati doar eu ii scriam primul, asa ca am zis sa o las pe ea sa-mi scrie.

Ce spuneti ca ar trebui sa fac? Si mai exact ce ar trebui sa inteleg din asta?

Plus ca de cateva ori mai demult cand vorbeam cu ea la telefon imi spunea ca o suna cineva si trebuie sa inchida. Am intrebat-o o data cine o suna si mi-a spus ca e treaba ei.

Răspuns Câştigător
| TheodorDarius a răspuns:

Fetele nu au tot timpul chef sa vorbeasca, si nici tu sa nu ii dai prea multe mesaje pentru ca o sa o stresezi si dupa nu o sa mai aiba chef deloc. de cat timp vorbesti cu ea? si esti sugur ca te place si ea?

Răspuns Apreciat de Editori
| Lioana a răspuns:

Dar ai o relatie cu fata asta sau doar flirtati? Daca nu sunteti impreuna multumeste-te cu ce primesti ca sa nu para ca esti prea posesiv.
Poate vorbeste si cu alți baieti, poate ii spui lucruri care nu necesita un raspuns sau poate nu e atat de activa pe Facebook pe cat pare. Facebook de multe ori arata online persoane care au iesit deja de pe cont sau poate sa fie logata dar sa nu stea pe mesenger.
Daca vrei raspunsuri, pune intrebari. Daca vrei atentia ei, starneste-i interesul prin discutiile pe care le porti. Gasiti-va preocupări comune.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te ocoleste subtil.

| DanielsGotSpeish a răspuns (pentru darrio2007):

Adv, asa am constatat si eu din ce face...

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu e iubita ta atunci ai pretenții cam mari de la ea.

| Iulia1589 a răspuns:

Uneori fetele nu vor sa înceapă o Conversație sau chiar sa para misterioase.Cred ca vrea doar sa te facă sa te simți mai atras de ea intr-un fel și pun pariu ca așteaptă sa ii scrii