| razvanalexandru98 a întrebat:

Am o problema cu telefonul. Nu ma mai tine bateria de o vreme. Uneori se descarca foarte repede de la 100 pana la 0, iar alteori se inchide pe la 50% si trebuie bagat la incarcat ca sa mai porneasca. Da, am vazut ca bateria este foarte umflata. Dar nu stiu ce este de facut. Trebuie schimbata doar bateria? sau si placa de baza? Multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba bateria mai ales daca e umflata si nu mai astepta mult ca sunt periculoase bateriile care se umfla, ai grija

| razvanalexandru98 explică (pentru anonim_4396):

Pai zilele astea vreau, dar am vrut sa ma informez daca doar bateria trebuie schimbata

| anonim_4396 a răspuns (pentru razvanalexandru98):

Doar bateria trebuie, sa nu o mai folosesti pe aia ca poate sa explodeze sau poate sa rasufle si e toxica

| SNAKECOM a răspuns (pentru razvanalexandru98):

Trebuie si ai grija sa nu scapi telefonul sau sa il bagi la apa, bateria poate sa explodeze...

| SNAKECOM a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie.Telefonul era incarcat dar se stingea singur.Pai bateria daca zici tu ca ii umflata cred ca e ia si trebuie schimbata.Placa de baza nu cred.Eu am avut un Sony Xperia M Acum am M2 si e mai bun si mai okay.EU il lasam o ora fara sa il aprind si mergea. Cred ca e din cauza ca prea superincarcat

| razvanalexandru98 explică (pentru SNAKECOM):

La mine e faza ca il foloseam si cand era la incarcat si mai multe prostii straight face

| SNAKECOM a răspuns (pentru razvanalexandru98):

Pai da asta fac si eu de multe ori.

| razvanalexandru98 explică (pentru SNAKECOM):

Si mi-am si schimbat ecranul si cateodata se incalzeste foarte tare si miroase urat de tot lipiciul ala care o fost folosit pentru ecran.

| SNAKECOM a răspuns (pentru razvanalexandru98):

LOL Asta nu mi s-a intamplat niciodata