| SebiAdrian69 a întrebat:

am o problema cu un profesor care nu ne preda si doar ne pune sa scriem de pe o carte care nu este (in sistemul de invatamant sa zic asa) dar azi am patit ceva pentru ca un coleg face glume si imi "fura" telefonul. Am reactionat la el si acest "profesor" ma da afara plus absenta (art 7 - este interzisa consemnarea absentei ca mijloc de corectie si 2 in unitatile de invatamant sunt interzise masurile care pot limita accesul la educatie... (si totul de la amaratul ala de telefon a zis ca am deranjat clasa si cand am intrebat toti colegii au zis ca ei nu au fost deranjati cu nimic) si tot ea cu gura mare ca se duce la director.
Care are dreptatea ea sau eu? Si daca se duce la director (probe am (video) cat si scrisa (absenta) cat si colegii) si imi scade nota la purtare eu castig sau ea?

Răspuns Câştigător
| Andrei200202 a răspuns:

Du-te și plânge-te la diriginte, dacă nu la director, dacă nu la părinți, dacă nu la inspectorat.