| Gabe4You a întrebat:

AM o problema...deci: cand am instalat windows xp, partitiile nu le-am facut prea bine, asa ca mi-am luat d pe net un program de partitionare, si am mai marit partitia C unde aveam windows-ul, asa, dupa ce am facut partitionarea a trebuit sa dau restart la PC. am dat restart, s-a stins si nu mi se mai aprinde, imi scrie NTLDR is missing press Ctlr Alt Del to restart... si nu imi mai intra in pc deloc, am mai cautat pe net si am gasit ca trebuie sa bag din nou cd-ul cu windows si sa dau repair, dar am intrat in BIOS si am dat sa booteze d pe CD dar tot mesajul ala imi apare, ce trebuie sa mai fac alceva? PLZ HELP! DAU FUNDA + VOT! MS!

1 răspuns:
| HardRock13 a răspuns:

Instalezi iar windows-ul:
bagi CD-ul cu win. stergi partitiile le faci de cat vrei, nu ii dai instal! dai restart.
dupa bagi iar CD-ul si instalezi win-ul in ce partitie vrei tu.
Succeswinking