| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,am o problema MARE cu mama.Ea umbla goala prin casa noaptea, uneori si ziua iar mi-e nu imi place, am incercat sa o conving sa puna ceva pe ea dar nu.Am vazut ca nu merge am lasat-o balta atata timp cat nu o se plimba prin fata mea.Dar azi noapte a umplut paharul.Deci o urasc.A venit o prietena la mine sa doarma,cred ca stiti ce s-a intamplat dar va povestesc,toate bune si frumoase,a adormit,noi nu am intrat pestea ea si nici ea peste noi(mama era goala)apoi a venit pisica mea sa se culce cu noi,si am inceput sa o mangaiem ca nu dormeam,Prietena mea era aproape adormita,apoi a venit mama,(era becul aprins la baie si era lumina)sa ne inveleasca.Ea credea ca dormim dar nu,deci am murit de rusine,ea nu a zis nimic, s-a facut ca ie somn dar a vazut ca nu era treaza, eu m-am intors invers si am inceput sa plang.Niciodata nu o sa mai chem pe cineva sa doarma la mine.NEVER.Ajutatima,cu vorbele nu tine, am incercat de multe ori.HELP ME :'(

14 răspunsuri:
| SweetCherry a răspuns:

Pune-i cu forta un halat pe ea. Spune-i daca i-ar conveni daca ar umbla si tatal tau si tu asa in casa apoi ii vine o colega de la munca sau ceva.Chiar nu ii e rusine? Ziceam si eu mda. dar daca face asa si cand tu ai musafiri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, am avut si eu o vecină cind eram m ai mic, si aia femeie bătrînă cu băiat mare umbla goală prin casă, mama ta probabil nu constientizează că nu este frumos să umble asa prin casă nici in fața familiei, cu atit mai mult in fața străinilor, multi oameni aparent sănătosi au probleme grave la cap, si aceasta este o mare problemă a mamei tale, dar decind umblă asa? Si ce explicatie vă dă vouă familiei? Tu cîti ani ai? M ai ai frati surori? Că este un gest urît să faci asta ce face mama ta, ea ce virstă are si ce zic vecinii care o văd?

| Zanisoara a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu stiu de cand umbla, de cand eram mica, spune ca ii e cald, am 14 ani, nu mai am frati sau surori, vecini nu o vad, stau la etajul 2.

| vocea a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii explici probabil se simte ea foarte bine dezbracata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i că ai nevoie de intimitatea ta, și că te deranjează că umblă dezbrăcată, mai ales că te-a făcut de râs în fața prietenei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu credeam despre mine ca ma uit prea des la filme porno...

| Ruxandra15 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ce face mama ta noaptea goala.Eu zic sa o pandesti intr-o seara sa vezi ce face.Nici o femeie nu sta goala in casa decat daca are probleme grave cu capu sau face video chat. Tatal tau ce spune despre asta?

| Zanisoara a răspuns (pentru Ruxandra15):

Mama nici nu stie sa deschida un laptop i, tata nu zice nimic, dar ma enerveaza ca umbla goala prin casa in fata mea.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Zanisoara):

Cheama o colega de a ei fara ca ea sa stie sa vedem ce fata va face. Totusi nu imi inchipui cum tatal tau nu zice nimic

Răspuns utilizator avertizat
| Viorel_Vio_1969 a răspuns:

Și mama mea stătea goala in casa, așa am crescut, toți în casa stăteam goi, părinții mei au fost nudisti

| Viorel_Vio_1969 a răspuns:

Nu consider ceva foarte grav,
La noi in casa, toată lumea stătea gol, nud.
Așa că personal mi se pare ceva firesc, normal, chiar daca sunt și senzații de excitare, la și între noi se întâmpla

| PopescuMR1 a răspuns:

Stă goală sau in sutie și în chiloți. Tatăl tău când o vede nu de întâmplă nimic sau doar trece așa pe lângă ea. Noaptea când stați și voi la TV sau când mâncați sta tot goală sau cu sutie și chiloți încearcă să stai și tu tot așa să vezi dacă îi place. Sa nu ii spui tatălui tău să stea și el că nu o sa il convingi că o să îi fie rușine să își expună scula in fata ta. Întreabă despre organele genitale feminine că să se simtă prost și să se imbrace

| Tu_Daniel_1968 a răspuns:

Fratioare, aspectul e mult mai larg dar as putea creiona cate ceva.
Cata vreme nu face gesturi sau spune ceva aiurea problema nu e la ea, toti spunem ca respectam orice persoana indiferent daca poarta haine de firma sau zdrente cata vreme persoana in cauza are valoare. Invata sa o respecti ca mama, ca femeia ce ti-a dat viata, te-a crescut..., si nu o critica pentru cumse imbraca pentru ca si costumul de nastere e tot o haina doar ca cea originala din nastere. Daca oameni ar fi respectuosi cu adevarat ai vedea multi oameni renuntand la haine pe canicula insa renunta din cauza badaraniilor celorlalti care injura, fluiera,, etc.La un sondaj in barcelona 85% din fetele si femeile intrebate au raspuns ca nu abordeaza nuditatea publica pentru ca societatea nu e inca suficient de civilizata sa respecte cu adevarat omul in sine fara sa puna etichete la care nu sunt in drept. Tu spui asa cu gand ca ce parere are prietena ta, iar ea poate la fel cu gand ca tu ai o anumita parere...