| Ciocoflencea a întrebat:

am o problema, mereu cand ma bat imi creste pulsul si incep sa tremur de nervi ce trebuie sa fac sa nu ma mai panichez?

Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

Pai e normal sa-ti creasca bataile inimii cand faci orice activitate fizica.Pai probabil dai cu ura, furie, sau cu frica. Oricum, de ce sa te bati? Incearca sa rezolvi problemele pe o cale amiabila.Bataia iti provoaca rani tie si adversarului.Nu te supara, dar "prostii" se bat.De ce sa primesti si sa dai lovituri, si sa te doara, in loc sa vorbesti frumos si sa nu-i bagi in seama daca te provoaca? Aia care zic "ti-e frica" sau "esti fetita" sau orice altceva de genul asta, au primit o educatie prin bataie si agresivitate verbala sau fizica.Nu-i baga in seama si gata.Si da, poti sa si mori. Daca-ti da in tampla mori pe loc, daca-ti da in inima poti sa mori pe loc sau in timp.Si in ficat, splina, oriunde iti da iti face rau! Bataia nu e buna. Evita anturajul de acest fel.Succes

1 răspuns:
| anne2002marie a răspuns:

Gandeste-te la ceva ce-ti place. Si concentreaza-te.