| gabriel2004o a întrebat:

Am o problema. Pe parcursul timpului observ ca devin din ce in ce mai serios(in sensul negativ) și nu îmi place asta atata timp cat vad ca toata lumea se intimidează in fata mea si abia daca au curaj sa spună o vorbă iar în același timp observ ca incep sa imi plece persoane dragi și sa raman singur, nu mai am acelasi farmec(pozitiv,glumeț, etc...). Doresc sa opresc această schimbare și sa redevin ca înainte

Răspuns Câştigător
| MaryMaria333 a răspuns:

Salut. Fiecare din noi are probleme, nu exista unul fara. Unii le au mai grave altii mai putin! Nu te mai invinui pe tine imediat! Cred ca si tu ai trecut si treci prin situatii dificile dar hai sa iti spun o chestie: si eu am avut cv "prietene"(cu ghilimele ca nu le pot numi asa) la care tineam enorm de mult, le vedeam bff. In timp sau influentat una de la alta sa fie niste persoane.....numai serioase nu! Eu puneam tot sufletul in acea prietenie dar crezi ca ele tineau cont? Eventual profitau de dupa mine....in rest nici nu ma bagau in seama. Sau indepartat singure fara sa le fac ceva( eventual prea mult bine!) Ba alta, prietena cu una din cele 2 nici nu ma cunoscut si ce crezi! nu are loc de mine vezi doamne ca nu is genul de persoana asa aiurita ca ele! Bun. Eu nu le cersesc prietenie, la revedere drum bun! Asa cred ca ii si in cazul tau cu acele persoane dragi, right? Detasazate frate de asemenea elemente! Lumea se schimba de azi pe maine, tu pui tot sufletu si tot tu ajungi sa suferi. Iti faci rau singur odata ce exista optiunea "bye bye". Lumea se intimideaza in fata ta pentru ca tea vorbit unul si altul pe la spate. Vorba vine, nu strica orzul pe gaste. Eu personal cand am vazut atitudinea lor aia penibila nu mi-a mai ars de zambit sau de glume cu ele!
Asa cum iti doresti tu sa fi chiar esti.....doar de persoana potrivita e nevoie! Renunta la prieteniile stricate. Meriti ceva mai bun, niste prieteni care sa te iubeasca asa cum esti. Mai bine serios decat aiurit asa cum le-am dat eu exemplu pe alea. Smile!winking

2 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

laughing Ma intreb daca chiar erai serios cand ai scris asta sau te-ai plictisit si tu in casa ca toti in vremurile astea.

| gabriel2004o explică (pentru Endoryus):

Dacă vezi și tu ca am o problema nu veni și tu ca e clar dupa raspund ca problema mea nu e nimic pe langa a ta