| Ion_xbs a întrebat:

Am o problema, pentru mine ca poate pentru altii nu ar fi deloc o problema. Sunt foarte timid, restras, introvertit si ce mai vreti voi, insa nu stiu cum am avut curajul si am intrat in discutie cu o fata. E o fata simpla, dar mie imi place de ea. Nu ma asteptam, dar fata mi-a raspuns, insa acum nu stiu cum sa abordez situatia. Ce sa fac sa nu devin prea insistent, nici sa par prea delasator? Nu vreau nici sa sar pe ea din prima, ci sa decurga totul natural. Dar cum? Ce sa ii scriu, cand sa o fac?
Thanks!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bă da chill, îi om ca tine, calmează-te că prin atitudinea asta de vai doamne să nu greșesc ești extrem de respingător. fii domle natural și dacă te place bine, dacă nu mai există alta. n-o să câștigi niciodată nimic cu atitudinea asta, ai doar de pierdut

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca și până acum.

| OldSoul a răspuns:

Te consumi prea mult, iar daca faci asta, cel mai probabil vei gafa.
Incearca sa te relaxezi, sa nu pui presiune pe tine, sa vorbesti cu ea normal, fara sa te consumi cu ce sa zici, fara sa incerci sa o impresionezi, daca nu mai stii ce sa zici, poti sa nu zici nimic, si asa mai departe.
Relaxeaza-te comporta-te normal.