| NecunoscutNecunoscut a întrebat:

Am o problema
Saptamana trecuta am vorbit cu iubita mea dimineata, si dupa vreo 3-4 ore am sunat-o sa vad ce face, si a zis ca invata si i-am zis ca o las atunci si vorbim mai incolo. Peste 10 minute imi scrie maicasa pe Facebook.
Si imi zice ceva de genu "sa nu o mai cauti pe... ca oricum nu o sa mai fie niciodata a ta, nu ai nicio sansa la. sau sa ramai cu ea ca din cauza ta nu invata" si chestii de astea, am incercat sa ii explic cu frumosul ca doar am vrut sa vad ce face ca nu am stiut ca invata, i-am cerut scuze, a zis ca nu o intereseaza.
Ieri am vorbit cu prietena mea la telefon si a vazut maicasa si nu a zis nimic, m-am gandit ca i-a trecut supararea.
Acum in weekend isi tine ziua prietena mea, si cum si normal am fost invitat, azi dimineata imi scrie iarasi maicasa si imi zice ca nu am ce cauta la ziua ei, si chestii
Deci asa mi-a venit sa o injur de nervi, dar am ramas calm.
Prietena mea vorbeste cu fostul ei, dar zice ca doar ca se inteleg bine ca amici (isi trimit pupici) si a zis sa am incredere in ea ca nu mai vrea sa fie cu el (dar el vrea sa fie cu ea)
Deci eu nu inteleg de ce oare se baga maicasa atata in relatia noastra, oare nu mai vrea... sa fie cu mine si nu stie cum sa scape de mine si ii zice la maicasa? pentru ca pe fb imi spune ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda si pupici si chestii, dar nu stiu.
Oare ce e de facut? eu chiar tin la ea si nu vreau sa o pierd, va rog sfatuiti-ma, ajutati-ma pentru ca eu unul, nu stiu ce sa fac, fara sa va bateti joc, rog seriozitate
OFER FUNDAA!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Am inteles... atunci imi cer scuze pentru faza cu spargerea contului. Eu am patit-o si de aceea am zis s-o aduc in discutie.

Mi se pare absurd comportamentul mamei sale. Este o persoana slaba care vrea sa-i controleze pe altii... exista si astfel de persoane.
Cel mai bine ar fi s-o ignori. Vorbeste cu prietena ta... spune-i ce ai patit *sa vorbeasca si ea cu mama ei * Sau macar intreab-o ce o enerveaza pe maica-sa atat de mult la tine. Sa stii pentru ce te trateaza asa.

Du-te la ziua fetei! Daca nu te duci atunci o sa-i oferi o mare satisfactie scorpiei... Nu merita satisfactia.

Stai linistit, nu te uraste ca ai sunat-o cand invata. Stiu cum sunt aceste persoane. Ea te ura de la bun inceput fara motiv. Doar astepta scanteia ca sa scape de tine si se pare ca a gasit si motivul perfect *Faptul ca "o incurci" pe fata la teme.* Ce sa zic? Ciudati gasesti peste tot.

Bafta!

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Imi pare rau sa vad ca exista persoane in situatii atat de ciudate precum a ta.

Ai facut un lucru bun ca ai blocat-o pe mama acesteia cu toate ca nu este o solutie de durata.

In primul rand eu unul nu cred in impacarile dintre fosti. Sunt doar prieteni... atat. Cat despre mama acesteia... vorbeste cu fata! Daca as fi in locul tau atunci as incerca s-o intreb finut daca simte si ea acele lucruri spuse de mama ei. Poate ca fata nici macar nu stie ce mama are.

Eu m-as duce la ziua acelei prietene din mai multe motive.

Fii atent! Incearca sa faci cunostiinta cu mama acesteia. De ce zic asta?

Pai exista posibilitatea ca mesajele sa fi fost de pe contul ei dar nu de la ea.
Crede-ma, sunt patit... conturile de facebook nu sunt atat de sigure pe cat crezi.

Stiu ca sunt un pic paranoic cand spun asta dar exista sansa ca acel "fost" sa incerce ceva cu mesajele astea... *sper ca intelegi ce vreau sa spun*

Unii spun ca este greu sa spargi un cont de facebook dar chiar nu este... mie mi l-au spart 2 prosti *si nu aveam o parola usoara* Deci tot ce se poate.

Nu o baga in seama pe mama acesteia. Comporta-te normal... daca te uraste atunci o sa-ti spuna in fata.

Nu uita s-o intrebi si pe prietena de ce parere are dar asta dupa ziua acesteia *nu ai vrea s-o superi inainte de un eveniment important*

Ia in calcul posibilitatea cu contul spart. Se mai intampla si asta din cand in cand. Pentru inceput o poti intreba pe fata *parintii tai stiu sa umble pe calculator?* *parintii tai stau pe facebook?* Gasesti tu modalitati.
Bafta!

| NecunoscutNecunoscut explică (pentru RainmakerX):

Salut!
O cunosc pe maicasa, si ea este o femeie tampita! iti spun sigur, nu vorbesc aiureli, ea asa este de felul ei, de fiecare data se baga in relatia noastra, m-am si intalnit cu ea, chestii, la faza cu spartul contului nu are niciun sens, pentru ca stiu foarte bine ca nu e asa, maicasa e foarte rautacioasa, eu la inceputul relatiei cu ea, am vorbit frumos cu maicasa, de multe ori vorbea urat cu mine maicasa, dupa un timp mi s-a terminat rabdarea si am inceput si eu sa vorbesc putin mai urat cu maicasa, pentru ca hey, daca nu vorbeste mami asa cu mine, de ce sa ii permit ei sa vorbeasca asa cu mine, faza e ca acum maicasa vede ca se intelege bine prietena mea cu ala si ala vorbeste frumos cu maicasa (in trecut cand prietenamea a fost cu ala, a fost aceeasi situatie cu maicasa) acum a inceput sa se inteleaga bine cu el, si si aceasta este o cauza pentru care maicasa ma uraste, si cum spuneam dintr-o prostie ca am sunat-o cand invata, de aia ma uraste, in fine

| RainmakerX a răspuns (pentru NecunoscutNecunoscut):

Am inteles... atunci imi cer scuze pentru faza cu spargerea contului. Eu am patit-o si de aceea am zis s-o aduc in discutie.

Mi se pare absurd comportamentul mamei sale. Este o persoana slaba care vrea sa-i controleze pe altii... exista si astfel de persoane.
Cel mai bine ar fi s-o ignori. Vorbeste cu prietena ta... spune-i ce ai patit *sa vorbeasca si ea cu mama ei * Sau macar intreab-o ce o enerveaza pe maica-sa atat de mult la tine. Sa stii pentru ce te trateaza asa.

Du-te la ziua fetei! Daca nu te duci atunci o sa-i oferi o mare satisfactie scorpiei... Nu merita satisfactia.

Stai linistit, nu te uraste ca ai sunat-o cand invata. Stiu cum sunt aceste persoane. Ea te ura de la bun inceput fara motiv. Doar astepta scanteia ca sa scape de tine si se pare ca a gasit si motivul perfect *Faptul ca "o incurci" pe fata la teme.* Ce sa zic? Ciudati gasesti peste tot.

Bafta!

| KMaddieK a răspuns:

Blocheaz-o pe maica-sa. Stai sa asculti ce zice? Mai are un pic si te si jugneste... Eu nu cred in prieteniile dintre 2 fosti. Discuta cu prietena ta despre asta. Impreuna veti gasi solutia.

| NecunoscutNecunoscut explică (pentru KMaddieK):

Am blocat-o azi pe maicasa laughing
Nici eu nu prea cred in prieteniile dintre 2 fosti, dar daca ii zic ceva sa nu mai vorbeasca cu el ca ma deranjeaza, imi zice "vorbim ca si amici, nu mai vreau sa fiu cu el, chiar nu ai incredere in mine?" si de genu, si nu mai am ce sa-i zic, ca toata lumea stie ca intr-o relatie trebuie sa ai incredere unul in altul... nu stiu ce sa fac