| frumushika09 a întrebat:

Am o problema si ma simt foarte trista. Ma simt exclusa de peste tot si nu inteleg de ce nimanui nu-i pasa de mine. Cea mai buna prietena a mea ma face sa ma simt inferioara ei mereu. Ea este foarte buna prietena cu o fata mai populara care mi-a zis pe fata ca nu vrea sa fim prietene si ca o place mai mult pe prietena mea pentru ca are un aspect mai de fata rea si totusi eu am sperat ca am putea fi prietene pentru ca avem foarte multe in comun, dar ei nu-i pasa de mine, mereu cand e pe langa mine ma intreaba unde e prietena mea.Si mereu m-au simtit asa, de cand m-am indragostit prima oara si baiatul de care imi placea a preferat sa fie cu prietena mea cea mai buna decat cu mine. Si pur si simplu asa ma simt, ca si cum toata lumea ar prefera-o pe ea si nu inteleg ce are ea mai special ca mine. Nu cred ca ma puteti intelege, dar simteam nevoia sa ma descarc si, daca puteti, as avea nevoie de un sfat(ps. nu imi tineti predici de aspect pentru ca nu am nicio problema cu aspectul meu).A, si am 16 ani! Multumesc.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Inainte de toate, reciteste fraza asta sa o intelegi mai bine (Cea mai buna prietena a mea ma face sa ma simt inferioara ei mereu)
Chiar crezi ca iti este cea mai bune prietena?!
Daca vezi ca nu te integrezi bine intr-un grup, evital.
Faptul ca te simti exclusa e doar parerea ta, asta ca nu sti sa-ti alegi prietenii.
Totul pleaca de la "prietena" ta si tu constientizezi asta.
Cred ca ar fi cazu sa eviti persoanele de genu si iti va fi mai bine!

| adelynaa a răspuns:

Pff nasol, am trecut si eu prin ceva asemanator... incearca nu stiu sa ii dai o oarecare indiferenta si incearca sa-ti faci alta prietena careia sa te descarci cand ai probleme si sa ceri sfaturi... nu trebuie sa te simti exclusa atunci cand o persoana nu te vrea ca prietena. poate altcineva ar vrea sa se imprieteneasca cu tine si tu probabil nu-ti dai seama.

| MdiCri a răspuns:

Uite,eu cred ca fata pe care o consideri tu 'cea mai buna prietena' de fapt nu prea te are la inima. nu ai de ce sa te schimbi doar pentru a fi prietena cu cineva.ce beneficii ai tu daca esti prietena cu 100 fete?
sau cu cea de care zici? eu cred ca nici unul..mai bine cauta o fata cuminte, pe masura ta. o fata care sa iti fie prietena mereu, nu doar la bine. pupici