| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, am o profesoara de romana nebuna, noua la clasa 6 ne-a dat de scris 13-15 pagini le weekend si la clasa 7 le-a dat de citit pe weekend un roman de 400 de pagini pe weekend! Are voie profesoara de romana sa dea asa teme? Daca nu ce se poate face?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ii poate interzice nimeni dar este inuman. Avand in vedere ca scrii, in acest context, „să de-a asa teme" in loc de „să dea asa teme", o inteleg.

| mataestefrumoasa a răspuns (pentru darrio2007):

Esti campion tovarase

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Conform unui ordin privind temele pentru acasă, emis în 2016, timpul petrecut pentru rezolvarea temelor nu poate depăși 2 ore.