| sergiumd1010 a întrebat:

Am o super mare problema. Iubita mea aseara a vrut sa pună punct relației. Dar eu știu ca noi avem o relație speciala, ne iubim ca nimeni altcineva si ea încă ma iubește enrom. Dar cauza a fost ca noi avem niște probleme cu familiile și a zis ca nu mai poate, e copleșită de probleme, e decisa cica. Am enervat-o un pic aseară și la nervi a făcut asta. Dar noi ne iubim super mult. Ajutați-mă, ce sa fac? Deja a zis ca doar sa vorbim ca prieteni, dar eu nu o las, alerg după ea pana în pânzele albe, dar chiar sunt terminat și nu știu ce sa fac. Pe altcineva nu si-a găsit dacă asta vreți sa spuneți. Ea e super sensibila. Ce sa fac? Nu pot sa stau fara ea și nici ea fără mine, garantez asta. Ajutați-ma va rog

Răspuns Apreciat de Editori
| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să zici că te iubește enorm dacă ea vrea să se despartă de tine.
Oricâte probleme ar avea în familie acestea nu sunt motive de despărțire.
Revino cu picioarele pe pământ și acceptă situația.
Nu mai fugi după cineva care vrea să renunțe la tine.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Porcarie, nu renunti la persoana de langa tine ca ai probleme in familie, din contra, simti nevoia de suportul si sprijinul ei. Astea-s motive inventate.

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, tu char nu vezi ca te minti singur?
daca iubita ta a vrut sa puna punct relatie, nu te iubste deloc atat de mult pe cat crezi tu, dimpotriva!
Imi pare rau sa-ti daram imaginea de "relatie perfecta sau speciala" dar se pare ca relatia voatsra nu are nimc special, ca dragoste din partea fetei nu prea mai exista.
Ce sa faci? Nimic, mergi inainte, ca sunt gramzid e fete, pe toate fdrumurile.
Nimeni nu moare ca-i parasit de iubita, isi cauta a doua zi alta, si-i trece.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca te iubea, lupta pentru relatie, indiferent de piedicile aparute.

| MPersephone a răspuns:

Tu ai perspectiva ta. Iti pui ochelarii roz si nu vezi adevarul. Noi toti credem ca relatiile noastre sunt cele mai speciale. Dar oare vezi tu perspectiva ei? Esti sigur de ce simte ea, cand nici ea nu pare sigura? E timpul poate sa privesti totul ca pe realitatea care este. Relatiile se pot incheia. Si uneori cel mai bine e sa oferi spatiu.
Doar cand oferi spatiu, exista posibilitatea de intoarcere.