| anonimul0826 a întrebat:

am o viata plictisitoare nu prea am prieteni si ma simt cam singur adic aam prieteni dar nu simt cas cu adevart niste prieteni si ma simt singur cum mi-as putea schimba viata ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| mikilaina a răspuns:

Un articol care sigur iti va deschide noi portite
http://www.topexperti.ro/......nitate_842
Daca ai intrebari suplimentare, curiozitati, nu intelegi ceva anume la tine, la viata ta, la comportamentul tau sau la persoanele din jur iti recomand sa te adresezi psihologului. (pe topexperti.ro poti pune si intrebari si poti discuta si pe chat)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai intampla, probabil esti si pretentios cand vine vorba de prieteni, dar asta e ok. Eu zic ca momentan sa te ocupi de scoala, sa inveti, sa faci sport, sa citesti, sa te ocupi intai de TINE! prietenii o sa apara pe parcurs, stai linistit. Fii mai vorbaret, mai deschis, mai indraznet, sa stii ca nu e doar vina ta, uneori pur si simplu se intampla sa nu nimeresti pe langa oameni pe gustul tau. Toti am avut si vom avea perioade mai singuratice. Fii optimist! o sa rasara soarele si pe strada ta

| Marry410 a răspuns:

Pai nu stiu plimba-te si tu pe afara, fa-ti prieteni noi, mergi distreaza-te iesi si tu din casa!

| anonimul0826 explică (pentru Marry410):

Sa zicem c aies si unde sa ma duc uite fac cum zici tu iau cheia ma inchid in afara case si incep sa ies pe strada si ce fac sunt ianfara casei acum ia zi ce s afac unde sa-mi fac prieteni e asa de usor crezi cu cine sa vorbesc am asculta cineva

| Marry410 a răspuns (pentru anonimul0826):

Tu zici ca ai cativa prieteni.dar nu adevarati pi iesi cu ei si prin intermediul lor imprieteneste-te cu altii, imprieteneste-te cu alti oamneii care-ti convin tie ^^

| anonimul0826 explică (pentru Marry410):

Singuratatea asta m-a impins si la fumat doar ca sa stau intr-un grup de colegi

| Bellarachell a răspuns:

Ma gandeam, chiar in momentul asta, ca am o viata plicitisitoare, pentru ca vazand pe facebook distractiile altora, le-am comparat vietile lor cu a mea. Asadar, in urma cu un minut am scris pe google" am o viata plictisitoare" ceea ce m-a condus direct la tine. am am o viata plicitisitoare, ai o viata plicitisitoare. Prima solutie este sa gasesti prieteni plicitisitori care au o viata plicitisitoare din cauza ca sunt prea preocupati sa vada cat de plicitisitoare le este viata lor si sa se planga de asta. Baiatule, viata ta n-ar mai fi plictisitoare daca n-ai mai sta cu mainile in san, pe olita, sa-ti plangi de mila.Ai hobby-uri, ai creier, use it or lose it!
2- Nu trebuie sa te apuci sa faci crime, sa te droghezi doar ca sa te gasesti si tu,nefericit, in mijlocul unei turme de porci. Prietenii adevarati bat la usa ta cand te astepti mai putin si o sa-ti faca ei loc in viata lor, asta daca tu ai sa-i recunosti din timp si ai sa-i accepti asa cum sunt, la fel cum fac si ei.
Dar gata cu teoria si ca sa nu o dam in romane, treci la treaba. SI NU TE MAI COMPARA NICIODATA CU NIMENI! wtf.esti unic, ai o viata unica pe care ti-o faci plicitisitoare, iti place cum suna? Stii ce? Reply-ul la acest mesaj m-a facut sa-mi dau seama cat de aiurea suna afirmatia" am o viata plicitisitoare". sterge-o imediat din vocabularul tau.