| Furti a întrebat:

Am sa fac o descriere despre mine caci sincer ma simt diferit de (asta ar spune multi ca vor sa simte adolescentii) modelul adolescentului din ziua de astazi.
Pregatiti-va, e ceva de citit...

Bun... legat de comportamentul meu:
-Majoritatea timpului sunt timid(exceptand prietenii apropiati) cu persoanele din jurul meu, insa de o saptamana ma simt putin mai indraznet ceea ce este ok.
-Nu mint.
-Sunt mai tacut de fel (cred ca se intelege din faptul ca am spus ca sunt timid).
-Nu injur, si daca e sa vorbesc urat evit toate cuvintele obscene si ma rezum la o fraza gen "Ce naiba?!".
-Nu imi place sa insel, sa trisez, asa ca fac tot posibilul sa fiu onest si corect.
-Ceva ce cred ca m-ar caracteriza ar fi fidelitatea, solidaritatea. Si ca tot vorbesc de asta vreau sa spun ca am o oroare pe faptul ca adolescentii din ziua de astazi schimba relatiile ca pe sosete...pe bune dau dovada de multa superficialitate (va rog sa nu-mi sariti in cap cu motivul ca fiecare cauta dragostea...e aiurea sa ai o relatie cu o fata/baiat pentru 1-2 saptamani, dupa sa incepi alta, sa te desparti s.a.m.d.).
-Am o incliinatie pentru patriotism, imi place ideea de unitate si solidaritate.
-Exceptand momentul asta, pot spune ca sunt un tip modest happy.

Bun... legat de gusturile pe care le am:
-In materie de muzica: ascult numai muzica clasica. Si stiu ca unii mi-ati spune ca nu e ok sa asculti doar un sortiment de muzica, dar prefer sa ascult o muzica care ma linisteste si imi induce o stare de spirit armonioasa. In rest ascult muzica pe care o ascult involuntar (gen in autobuz, sau cand merg pe strada alaturi de baiatul care nu are casti si da muzica de la telefon tare etc.)
-Imi place culoarea alb, poate prea mult(mama s-a enervat cand m-a vazut ca de cateva luni bune ma imbrac numai in tricouri/camasi albe laughing ).
-Nu port blugi sau pataloni scurti decat in casa, nu stiu de ce dar ma simt destul de incomod cand le port afara (poate pentru ca nu dau un aer mai...nu stiu, elegant?).
-Nu stiu de ce, dar am fost foarte captivat cand am auzit de cel de-al Doilea Razboi Mondial si se pare ca de atunci pana in prezent este un subiect care imi face tot timpul placere sa-l explorez(adica sa ma documentez) sau sa impart idei cu altii pe tema asta.

Bun... legat de hobby-urile pe care le am si de lucrurile care ma incanta:
-Cititul. De cand am inceput liceul pot spune ca asta a devenit un hobby de-al meu daorita profesoarei mele de romana care a inceput operatiunea: "Carticica de pe noptiera" laughing. De atunci pana in prezent pot spune ca acord cititului in medie de 12-18 ore pe saptamana, depinde de carte happy.
-Imi place mult sa privesc apusul soarelui, este unul dintre lucrurile care ma incanta.
-Nu prea imi place sa o spun dar stau la calulator foarte mult timp, si nu din cauza vreunei retele de socializare(in afara de yahoo sau gmail nu folosesc nimic altceva) ci din cauza jocurilor...carora le acord prea mult interes, insa ma distrez.
-Poate suna ciudat dar de multe ori prefer sa ies afara singur pentru a ma plimba... ceva gen "Enjoy being alone", caci asta este un mod in care cred ca imi pun cel mai bine ordine in ganduri, ceea ce nu o pot face intre prieteni cand au loc dialoguri intre ei si pur si simplu nu e politicos sa nu le acorzi atentie cand vorbesc pentru ca tu te gandesti la cai verzi pe pereti.

Bun... cam asta sunt eu, poate ca sunt diferit de modelul adolescentului din ziua de azi dar nu am nicio problema cu asta.
Ce parere aveti despre acest pusti de 15-16 ani? Am trasaturi comune cu voi/prieteni de-ai vostri?
Va rog sa nu va obositi cu comentarii rautacioase, oricum nu prea le dau importanta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa scrii o carte despre cum esti virgin si nu ai prieteni...

Dar am vesti bune, TI-AM GASIT JUMATATEA! Voi fi nasul vostru pentru ca imi sunteti simpatici amandoi si imi veti ramane vesnic recunoscatori pentru ca v-am facut cunostiinta.

Problema e ca nu stiu sigur daca te combin cu un baietel sau o fetita, dar unde exista compatibilitate nu trebuie sa ne agatam de detalii.

Primul pas e sa intri aici: http://www.tpu.ro/......u-oamenii/

Ii spui ca si tu esti virgin si ca ai adoptat acelasi stil de viata pentru ca, la fel ca si ea, esti nesigur si complexat. Societatii ii veti spune, desigur, ca e o alegere si nu ca ati ajuns asa fortati de imprejurari, oricum nu e treaba oamenilor ce faceti voi. Vei vedea ca sunteti pe aceeasi lungime de unda, doi copii cuminti si frumosi. Evident, voi pune si eu o vorba buna, sa nu crezi ca esti singur in aceasta cruciada. Si ea vrea, stai linistit, spune ca nu vrea pentru ca ii este frica, dar nu isi doreste nimic mai mult decat sa intalneasca pe cineva ca si tine.

Dupa asta ne vom sterge toti 3 conturile de pe TPU, avand in vedere ca fiecare si-a indeplinit visul. Voi doi va veti indragosti iar eu... eu voi ramane singur pentru ca nu imi plac oamenii. Macar nu imi voi mai irosi timpul aici si voi gasi o noua modalitate, total nefolositoare, de a-mi irosi secundele pretioase.

Baga mare! Sa nu ma dezamagesti.

14 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Esti diferit in sensul bun. Ceva in genul este si iubitul meu si il ador pentru felul lui de a fi. Incearca doar sa faci ceva mai constructiv decat sa iti pierzi prea mult timp din viata pe jocuri. Adica e ok sa te si distrezi, dar cu limita. in timpul asta ai putea face altceva mai interesant. happy

| Lucaci a răspuns:

Modelul adolescentului de astăzi este foarte negativ, plin de lucruri întunecate şi periculoase, aşa ca ţi-aş sugera să nu te schimbi.Din descrierea ta eu văd un băiat sincer şi cu picioarele pe pământ. Doamne, cât aş da să am cheful de a citi atât de mult...nerd.Ai grijă!

| Polaris a răspuns:

Ești deosebit, aș face sex cu tine la lumina lumânării.

| CristiPalidu a răspuns:

Ce tocilar sa-mi bag **** laughing) du-te dracul la psihiatru

| CristiPalidu a răspuns:

Ba fraiere sa vezi ce bataie iti trag ca esti poponar nu sufar astia ca tine laughing) la pariu ca nu sti nici bataie nici nimic ratatule

| Furti explică:

Bun...lucrurile au luat o intorsatura neasteptata... nu vad de unde pana unde ati ajuns sa imi cautati mie o prietena, daca nu se observa eu am cerut parerea voastra despre mine, nimic mai mult asa ca va rog sa nu duceti discutia mai departe de tema intrbarii.
Si nu port adidasi daca asta este un lucru asa de important.

| bbu2eugen a răspuns:

Te felicit ca inca citesti o carte si acorzi timp carti mai mult decat pc-ului. Timiditatea o sa ti o pierzi cand iti vei face o prietena. Jocurile pc-ului sunt ok dar jucate cateva ore gen maxim 3 nu 12 h cum am si eu boala asta sa joc cs, dead space 2, outlast etc 12 h sau mai mult.

| Ella192 a răspuns:

Sincer mi se pare ca esti baiatul perfect, deja depinde ce stil vestimentar ai (sper ca nu porti adisasi). Pe viitor, fii atent cu cine te legi, pentru ca persoana de linga tine te poate schimba si e pacat ca asa persoana ca tine sa dispara. Tine-o tot asa, fii unic mai departe pentru ca mergi bine. Persoanele ca tine ar trebuie apreciate, gaseste-ti o persoana care sa te aprecieze!

| fearlessss a răspuns (pentru Ella192):

laughing)) '' sper ca nu porti adidasi'' doamnee rolling on the floor Sa poarte balerini? Sau poate pantofi cu toc? laughing

| fearlessss a răspuns (pentru Ella192):

1. ai zis adidasi nu ''aceste tipuri de adidasi''
2. Cui naiba ii pasa ce iti place tie?
3. Desi nu sunt frumosi nici cei din prima nici cei din a 2a categorie, cei din prima sunt mai ok. Cei care poarta din a 2a mi se par mai degraba *** decat baieti/barbati. Sunt prea '' finuti'', incetati sa mai transformati baietii in niste p**de. Si asa vezi numai creste, tepi, pantaloni lasati ca sa se vasa chilotii, haine in culori de fete, tricouri mulate. baietii ar trebui sa aiba parul ori lung, ori sa aiba dreaduri ori par scurt si normal fara cacaturi de creste de tigani, sa poarte haine largi si sa renunte la atitudinea de p**** pe care vad ca tu o promovezi

| Ella192 a răspuns (pentru fearlessss):

Nu promovez nimic aici! Doar mi-am exprimat opinia, daca iti place sau nu e problema ta.

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns:

In adolescenta poti fi influentat de anturajul in care esti, zic asta pentru ca stiu din propria experienta.E ok sa fi mai diferit si eu sunt in unele privinte.Pe mine ma pasioneaza spiritismul si chestile de genu' acesta.Si mie imi place sa ma documentez dspre ORICE...Parerea mea este ca nu trebuie sa fi la fel ca toti ceilalti, e ok sa fi mai diferit fata de restul.

| manelgucci a răspuns:

Esti ca varul meu.Si el e la fel.Dar a fost asa pana când și-a găsit o prietena. După, a început sa fie mai "golanas" sa zic așa.