anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

am și eu nevoie de ajutor. Am o mare problema, este vorba de o fată și de mine. Chiar daca a dat semne că ar fi interesata eu nu pot vorbi cu ea, in momentul in care o vad mă blochez și nu știu ce a fac, astăzi de exemplu am urmărit-o până acasă la ea fără să pot sa ii spun vreo vorbă, nu sunt în stare de nimic. Sunt un ciudat și nu știu ce pot sa fac să mă simt mai bine și să pot să vorbesc la ea. Nu pot aștepta tot weekendul fara sa incerc, voi fi distrus. Trebuie sa vorbesc cu ea dar nu pot, nu știu la ce etaj sau apartament sta, cum pot face.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cum povestesti banuiesc ca esti mic (vreo 13-14 ani?). Daca te place va face si ea un efort, nu trebuie sa o urmaresti ca un ciudat sau sa te interesezi unde sta. Nu alerga dupa caruta care nu te asteapta, nici dupa fetele care nu arata un interes fata de tine. Nu poti face pe cineva sa te iubeasca, daca simte ceva va face un efort. Oamenii compabili raman impreuna dar esti prea tanar pentru ceva prea serios. Traieste-ti viata si un pune o fata in centrul universului tau. Toate la timpul lor, cand esti pregatit vei vedea ca si fata potrivita va aparea.