| Dani3llaRO a întrebat:

`! am si eu nevoie urgenta de ajutor, am un telefon lg km900 si am bagat castile ca sa ascult muzica la ele, si merg. dar din moment ce am scos castile. a ramas telefonul blocat pe casti, am incercat sa il sting si sa il reaprind, sa scot bateria, dar fara nici un folos, ce as putea sa fac sad

3 răspunsuri:
| condreavaly a răspuns:

Pai daca portul audio(adica acolo unde bagi mufa de la casti) daca ai norocul sa fie gen jack 3.5 (portul are o gaura unde bagi mufa jack) trebuie sa cureti,, gaura'' (aia) cu o scobitoare o agrafa sau poti si cu aspiratorul. sau daca ai prieteni care lucreaza la gsm sau la ateliere de aparat electronice cu compresorul de praf. mie imi intrese la iphone tutn de la pachetul de tigari si at cand sunam pe cineva nu auzeam nimic doar daca dadeam pe difuzor pana mi-am dat seama care e problema atunci cand maream sau micsoram volumul scria in paranteza casti si asa am curatat. daca nu ai mufa asa sau e gen Samsung la fel ca incarcatorul sau LG etc etc atunci incearca cu un ac. daca nici asa incearca sa dai reinitializare setari ceva gen fabrica sau nu stiu exact ca eu am de vreo 3 ani doar iphone. succes. imi cer scuze de eventualele greseli de orografie dar ma cam grabesc si se mai intampla

| EddyLotuPeper a răspuns:

Pai scoate cartela (daca ai cardul) si dai o resetare din fabrica a telefonulul!

| Pernes_Sorin_1985 a răspuns:

Am patit-o si eu ...lam scapat in zapada si a ramas blocat pe mod casti
.dar timp de 10 minute l-am curata fara sa desfac telefonul cu betigas de ureche si spirt am avut noroc si in 10 min si-a revenit.