| Leo54 a întrebat:

Am si eu o întrebare.
Ce parere aveți de un baiat care plânge in fata unei fete?
Este situația in care ma aflu mereu, de fiecare data cand ma despart de iubita mea (avem o relație la distanta si nu ne vedeam foarte foarte des). Ea reușește sa se abțină sa nu plângă, dar eu chiar nu pot sa ma opresc din plâns. Ea tot încearcă sa ma liniștească dar eu stau și plang incontinuu. Sunt tare slab emoțional cand vine vorba de despărțiri.
Ar trebui sa dau dovada de mai multa tărie de caracter? Se spune ca nu e ok sa plângi ca baiat, alții spun ca si băieții mai plâng câteodată, dar eu sunt de părere ca toti oamenii plâng, indiferent ca sunt barbati sau femei.
Menționez ca am 20 de ani iar iubita are 17.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sincer da, cel mai probabil te vede ca pe o fiinta foarte slabă, opusul a ce vrea orice fată lângă ea

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai stai asa, cum adica de fiecare data cand te desparti de iubita ta? (si se mai numeste iubita?). Adica va despartiti, plangi, va impacati, va despartiti si plangi iar? Si apoi va impacati iar? Si apoi... asa mai departe? Pare ca este o joaca mai mult.

Legat de partea cu plansul, ca pentru asta ai venit pe TPU, este ok. Si baietii pot sa planga, mai ales in fata persoanei iubite. Dar asta daca este ceva serios si motivat. Nu un motiv ca despartitul, dar amandoi sa va compatimiti unul pe celalalt.

| Adry05 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Probabil se referă că plânge după ce se termină vizita, când se întoarce fiecare la el în oraș

| DoarBogdan a răspuns (pentru Adry05):

O da, corect.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca plangi esti luat de prost, practic ii dai ei sansa sa stearga pe jos cu tine. Incearca sa te abtii ca nu e un capat de lume. Sigur ca toti plangem dar cei care se respecta se retrag seara undeva si plang si se descarca de orice suparare, emotie. Nu e bine sa aratam celorlalti ca suntem slabi, cel putin nu in tara asta, in lumea asta, in zilele noastre. Si tie ti-ar placea sa vezi pe cineva plangand tot timpul?

| Kerre a răspuns:

Da, este total normal sa plangi ca baiat, este momentul in care te descarci de toate sentimentele pe care le tii in tine, dar nu este deloc ok sa stai sa plangi in mod repetat in fata la o fata. In mod subliminal ii transmiti prin emotiile tale ca esti un baiat dezichilibrat din punct de vedere emotional. Nici o fata nu ii place sa stea alaturi de un baiat care este dezichilibrat si n-are pic de curaj sa duca la sfarsit un lucru.

| Anonim1225 a răspuns:

Stai linistit, e normal sa plângi deoarece tu te atasezi mult de persoana iubita adica iubita ta si cand te desparti tu in adancul tau sti ca trebuie sa te separi de ea si ca nu o sa te mai intalnesti cu ea sau nu vei mai avea parte de dragoste din partea ei.
Si eu sufar din cauza lipsei de iubire uneori, adica devin trist... mai ales ca nu am avut o iubita niciodata desi as trata-o mai bine decat o fac toti ceilalti.