| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot slabi? Am 13 ani, inaltime 1.67 m si 67Kg cum pot sa slabesc?(mentionez ca orice mananc fara paine) ce nu ar trebui sa mananc si ce exercitii fizice ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Bubuu a răspuns:

Pentru burtă abdomene... picioare genoflexiuni, mâini flotări.Mai multă salată, peşte.Nu mânca după ora 19. Fructele şi legumele fac minuni.3 mese şi 2 gustări.Nici o gustare mai mult, prea multe calorii şi se depun.Nu dormi niciodată după ce mănânci, mai bine alergi 10 minute după ce mănânci, să arzi caloriile. Sper că te.am ajutat!

| TheSpecialOne a răspuns:

Nu stiu daca esti fara sau baiat fiindca ai numele de fara caty si poza cu catalin dar ma rog... renunta complet la dulciuri sau la alimentele care contin mult zahar, nu manca carne grasa mai ales de porc, nu manca alimente prajite de ex chipsuri, evita cascavalul si branza. Paine poti manca dar nu mai mult de o felie si jumatate la o masa. Mananca salate si mancaruri usoare si daca poti seara nu manca nimic sau mananca cel putin cu 3 ore inainte sa te pui in pat la televizor sau sa te culci. Fa miscare, alearga, plimbate sau du-te la inot fiindca acesta chiar ajuta, nu doar slabesti ci iti dezvolti toata musculatura. Nu manca foarte mult la o masa. Mai bine mananci de 10 ori pe zi dar cam cat o furnica. Bafta!

| caty870 a răspuns:

CoolBanana sa stii ca sunt baiat, Bubuu sa stii, carnea de peste este preferata mea si eu mananc cam de 2 ori pe zi, sportul care imi place cel mai mult este baschet dar imi place si ciclismul