| ITGamerIT a întrebat:

am si eu o intrebare daca se poate: sunt baiat am 16 ani sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic, profil: mate-info, si sunt pasionat de programarea Jocurilor (2D, 3D) si diferite aplicatii in C++, dar problema este ca ..am auzit ca la admiterea la o facultate de informatica sau la un job trebuie sa ai..citez: Ramura Stabila in Matematica >-- si eu sunt cam afon la mate nu pot sa zic ca nu stiu stiu de 6-7 la scoala.dar nu lucrez deloc acasa...si nu stiu cum sa fac sa invat functiile / algorimti si etc..acestea trebuie in programare mai ales in programarea jocurilor..ma puteti ajuta cu niste ghiduri ce trebuie sa fac..de unde sa incep sa recuperez matematica pierduta va rog foarte mult dau funda..astept si pareri si sugestii in ceea ce fac /// dau funda
Cer sa mentionez ca eu vreau sa fac Programare 3d / Graphic si am auzit ca trebuie multa matematica avansata.dar cum poti sa recuperez matematica de zi..de la scoala sa stiu..sa recuperez.dau funda multumesc mult!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Crede-ma, din experienta persoanala si a altor oameni: nu ai nevoie de ghiduri speciale, e suficient sa iei manualele din clasele in care nu ai invatat, sa le inveti la perfectie si sa rezolvi de cate 3-4 ori fiecare problema din manual. O poti face foarte simplu, e nevoie doar de 3-4 ore de lucru pe zi si in 2-3 ani vei recupera tot.
Nu poti face programare fara sa fi as la mate.