| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o întrebare mai ciudata. Dacă sunt împreună cu un băiat și mereu mă uit la ora fixa de când sunt cu acesta asta poate inseamna ca el se gândește la mine?
Nu vreau sa par inutila cu asemenea întrebări. Dacă, chiar crezi ca îmi poți răspunde intr-un mod cât mai frumos te rog din suflet. Nu vreau sa râdeți pe seama asta. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

E subconştientul si ceasul biologic care te face sa te uiti la ora fixa.
Porneste cronometrul, si fara sa numeri sau sa te uiti la el, opreste-l cand simti ca a trecut un minut.
O sa dai intre 00:55 de secunde si 01:05 minute.

| Elisaelisa5544477856 a răspuns (pentru raMLesS):

Mulțumesc mult nu m-am gândit la asta am sa încerc?

6 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Buna!
Suntem liberi cu totii sa ne exprimam gandurile si sa punem intrebari, bineinteles intr-o maniera eleganta si nelipsita de bun simt.Deci nu iti fa probleme de genul.
Acum revenind la intrebarea pe care tu ai adresat-o. Unii oameni cred ca e adevarat, unii sunt de parere ca e o prostie. Fiecare e liber sa creada ce vrea. Eu una fac parte din categoria de mijloc laughing sunt o persoana foarte rationala si am momente cand mi se par absurde astfel de afirmatii, insa am si un simt al umorului desavarsit, iar in acea clipa cred acea afirmatie sau ma conving sa o credlaughing sau mai exista varianata cand esti indragostit, atunci clar crezi.
In situatia ta, vad varianta unei persoane indragostite, care poate asteapta sa isi revada iubitul cat mai curand.
Numai bine si sa va tina relatia cat mai mult timp!

| Andreeush a răspuns:

Eu nu cred în așa ceva, asta cu ora fixă e o superstiție, o prostie.

| OldSoul a răspuns:

Poate inseamna ce vrei tu sa insemne, tu alegi daca vezi ceva in aceasta intamplare, sau o iei ca pe o simpla coincidenta.

E foarte posibil sa fi vazut genul asta de ore si inainte, dar atunci nu i-ai dat seama, iar acum, cauti cumva validarea ca el se gandeste la tine, iar asta te-a facut putin "paranoica" si mai atenta la aceste semne.

| raMLesS a răspuns:

Eu am facut chiar adineaori chestia asta, si cand m-am uitat la cronometru, era 1:00:06 secunde... Iti dai seama ce util e ceasul asta biologic?

| IonutCG90 a răspuns:

Bună seara/ziua. Nici o întrebare nu este stupidă, doar răspunsurile sau intențiile din spatele lor uneori sunt rele. Cazul tău se exclude; Poate par naiv, dar eu sunt un om care crede. Si cand spun cred, cred în multe; e posibilă și treaba cu "te iubește dacă e oră fixă" sau "se gândește la tine" cel la care te gândești, când vezi deseori oră fixă. Însă aici cred că mai mult tine de simplă îtâmplare, probabil te gândești deseori la el, privești ceasul că n-ai răbdare ca să vă revedeți și evident, apar și acele momente tot mai dese în care vezi ora fixă. Posibil sa mă înșel. Sper totuși că ți-am fost cât de cât de folos Elisabeta!