| DrAcK a întrebat:

am si eu o intrebare. Pe primul semestru la romana am media 7, acum am un 4 si un 3 laughing note foarte mici, habar nu am cum le-am obtinut laughing

Daca pe semestru asta imi va iesi media 4, voi ramane pe vara? Sau se aduna media cu semestru 1, ea fiind 7?

Răspuns Câştigător
| Sketch2 a răspuns:

Se calculeaza pe ambele semestre. Daca ai mediile 7 si 4 atunci media iti iese (7+4)/2 deci 5.5, asa ca nu ramai pe vara.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Se calculează media pe ambele semestre, deci trebuie să ai cel puțin 5 dacă nu vrei să rămâi pe vară.

| CaliforniaLA a răspuns:

Se calculează media de pe ambele semestre