| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei ce au dat examenul de a 8.
Ce sfaturi aveti pentru mine?
seriozitate

4 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Meditatii o luna doua numai pe subiecte si atat

| Demetrov a răspuns:

N-am ce sfat sa iti dau, eu am invatat in ultima zi si am luat note bune.

| CorneaConstantin a răspuns:

Fa multe subiecte teste și exerciții. La romana învață definițiile și cum sa faci un text bun, știu ca la romana trebuia sa argumentezi de ce textul respectiv e un basm sau pastel sau genul epic ori liric și tot asa deci la asta trebuie sa înveți bine ca se punctează mult acolo de asemenea trebuie sa faci și exerciții la matematica, măcar de un 5 sau poate chiar mai mult dacă te pricepi. La mate primul subiect trebuie sa fie ușor deci pe ala trebuie sa îl faci tot corect și dacă mai faci un ex de la sub 2 ai luat cinci. Deci mai pe scurt fa subiecte de examene și când termini te uiți la ce nu ai știut și înveți chestiile alea, bine ar fi sa faci cu un prieten sau cu cineva care știe mai mult decât tine. Apropo sa nu te sperii dacă la simulări o sa iei nota mica! Simulările sunt mult mai grele! Îți doresc succes.

| anonima090703 a răspuns:

Sa nu ai emotii prea mari si sa lucrezi macar cateva modele de examene. Toti profesorii si toata lumea o sa te bata la cap ca ai examen si ca trebuie sa inveti si nu stiu ce, asta e adevarat, dar pe parcursul anului o sa dai o gramada de simulari si teste pe modelul examenului, dar mai grele decat el, si pana in iunie o sa ti se para normal. Si subiectele nici nu sunt foarte grele laughing Eu am luat 8, 5 la romana si 6 la mate, si am invatat doar in ultimele zile laughing Dar asta depinde de fiecare persoana.