| Peter2964 a întrebat:

Am si eu o intrebare... sunt clasa a12 a si vreau sa ma duc la academie de poltie ma pregatesc de 2 ani.Ei bine intrebarea mea este dupa ce termin academie adica sunt ofiter pot face o alta faculatate si sa am doua meserii in acelasi timp...Va rog sa raspunda doar cei care stiu! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o meserie full-time job - eventual după o vreme, prof la MI

| Teo29 a răspuns:

In principiu nu, esti functionar public si ai cateva restrictii. Cauta pe net statutul functionarilor publici si te vei lamuri, sau intreaba pe forumul : politisti.ro si vezi mai multe opinii, ce iti zic acele persoane.