| faranume_2206 a întrebat:

. Salut TPU! Am si eu o mica problema. Deci am trecut in clasa 11-a C si vreau sa ma transfer la alta clasa. Mai exact la 11 A. De ce? Poi nu imi convin colegii. Nu am nimic in comun nu niciunul din ei. Este super plictiseala in clasa asta si nu am nici concurenta. In clasa cealalta cunosc in jur de vreo 6 baieti super de treaba care m-au intrebat chiar daca vin in clasa lor. Am multe lucruri in comun cu ei. Cum ar fi: desen(daca nu erau eu nu imi descopeream talentul la desen ), parkour, stiu sa cante la chitara (lucru care nu oricine il stie si il pot invata usor de la ei), vrem sa ne ducem la dans dupa ce incepe scoala, am ce vorbi cu ei (de ex despre piramide sau creatia omului etc.) Adica ei sunt ca mine. Semanam mult. Dar! Problema este ca sunt cativa mai,, rebeli" in clasa lor straight face. M-au avertizat si ei in legatura cu asta. Si imi este putin frica straight face. Daca ma iau la bataie cu ei si clasa aia va fi cel mai mare cosmar al meu, daca atunci cand se strica ceva vor da vina pe mine,, rebelii", sau cand se fura ceva pot spune urmatorul lucru :,, pana acum nu sa furat nimic. ai venit tu si au inceput sa dispara lucruri ". Astea mi-a spus directorul cand am fost sa ma interesez de transfer. Si ii cam dau dreptate :-s. Mi-a mai spus ca ar fi mai bine sa stau in clasa mea si ne putem intalni foarte simplu dupa ce se termina orele sa facem anumite activitati impreuna. De acord dar altfel este cand esti cu ei mereu si alta este cand te intalnesti dupa ore. Pentru ca o sa fie orele mult mai distractive alaturi de ei. In legatua cu notele, ei sunt cei mai buni din clasa lor. Iar eu cel mai bun din clasa mea. Toti avem medii peste 8, 50 deci o sa fie super misto la ore pentru ca este concurenta :X. Totusi persoanele mai in varsta pe care le-am intrebat despre asta mi-au spus ca stau bine unde stau :-s. Si rspect persoanele in varsta pentru ca stiu ce vorbesc. Dar totusi as vrea sa fiu cu ei pentru ca repet, sunt ca mine si din punctul meu de vedere o sa fie super misto sa fiu in clasa cu ei. Problema ar fi ceilalti straight face. Integrarea si,, rebelii". Imi puteti da vreaun sfat sau voi ce ati face in locul meu?

1 răspuns:
| 123Oana123 a răspuns:

Eu iti propun sa incerci sa te intelegi bine cu acei ''rebeli''...sa incerci sa fi prietenul/na lor si asaa cred ca te integrezi mult mai bine in clasa aia intelegandute cu toti asta e sfatul meu sper ca ti'am fost de ajutor, mult noroooc!