| 0verdose a întrebat:

am si eu o nelamurire despre apartul dentar. Acum o luna am fost la un medic dermatolog si mi-a spus sa ma duc sa imi fac o radiografie la dinti (pentru. ca mi-am supt degetul cand eram mica iar acum dintii cei de sus sunt indepartati iar cei de jos un pic strambi asa ca am ales idea de-a purta aparat dentar). Primul consult din start 50 de roni. Bun, mi-am facut radiografia si dupa aproape 3 saptamana. si ceva m-am intors la medicul dermatolog si mi-a luat mulajul dintilor de sus si de jos, asta a costat 90 de roni. Dupa 1 saptamana m-a intors din nou la el si mi-a spus despre aparat ce nu as avea voie sa mananc, i-a explicat mamei ca el vrea sa imi mareasca maxilarul sau asa ceva, ca sa arate bine forma dintilor. Era clar ca imi trebuie aparat dentar fix. Cand a ajuns la pret aparatul costa 24-25 de milioane (lei) si sus si jos, amplasarea aparatului care tine 2 ore 18 milioane (lei), si inca o chestie de guma care sa mi-o bag noaptea in gura in timp ce dorm.
Nu stiu acum exact tot pretul in lei dar totalul in euro era de 700 de euro.
Cei care au purtat aparat dentar si cei care inca il poarta chiar atat de mare este pretul? sau ati platit pe langa aparat si montarea lui?!

1 răspuns:
| anyhylator a răspuns:

Verisoara mea si l-a pus cu 15 mil, iar un prieten cu 20. Este destul de scump. Eu iti recomand sarma normala big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin este mult mai ieftina si se cumpara la kg. big grinbig grinbig grin