| alingam a întrebat:

Am si eu o problema. De cand mi-am bagat internetu nu ma pot uita pe youtube si nici alte clipuri sau filme de pe alte site-uri pentru ca imi merge sacadat dar daca descarc un film in pc il pot vedea fara probleme. Imi puteti spune de la ce este? Se poate sa fie de la internet?

6 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Nu e nici o problema cu netu. de fapt asa se intampla peste tot.

un film il descarci si dupa aia te uiti la el.

Youtube iti descarca video si in acelasi timp il si porneste.
Daca nu se incarca destul, clipurile de pe youtube se opresc si asteapta pana se mai incarca o bucata din acestea.

| alingam explică (pentru Danzell):

Da dar la mine se incarca inainte dar merge sacadat/blocat.

| Danzell a răspuns (pentru alingam):

Merge la fel si cu alte browsere? incearca sa dezinstalezi si sa instalezi din now Adobe flash

| alingam explică (pentru Danzell):

Am incercat multe browsere dar nu merge. Acum folosesc google chrome iar tot ce tine de video sau de clipuri din astea care se misca imaginea chiar si jocuri pe facebook merg sacadat. Am folosit mai de mult mozzila cu Adobe flash player 9 si mi-a mers youtube dar nu puteam sa ma joc pe facebook. Se poate sa fie de la pc?

| Danzell a răspuns (pentru alingam):

Nu. eu tind sa cred ca e din cauza Adobe Flash. eu cel putin am avut probleme cu el.

oricum youtube a trecut si pe format HTML5 si ar trebui sa mearga fara flash

vezi aici http://www.youtube.com/html5

| alingam explică (pentru Danzell):

Acum da dat rezolutia la ecran la cea mai mica 800 cu 600 si merge ceva mai bine.