| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.De cativa ani de zile am inceput sa lipsesc o gramada de la scoala pentru ca niciodata nu am chef sa ma apuc de teme dar intr-un final ajung sa regret.Se pare ca niciodata nu reusesc sa ma invat minte deci daca ati avea niste sfaturi despre cum as putea deveni mai responsabil sunt bine venite. happy

6 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Îţi dai seama de ce se poate întâmpla? Poate că din plictiseala asta tu trebuie să te tragi, să faci ceea ce este în voinţa ta, adică să te duci la şcoală şi să faci temele. Nu ai o altă grijă, deci de ce să te preocupe altceva? Acordă mai mult timp studiului pentru că este cel mai important lucru şi renunţă la alte obiceiuri pe care le frecventai până acum (jocuri, calculator, ieşiri afară). Nu zic să le anulezi de tot, poţi să ai parte de ele după ce-ţi termini responsabilităţile de elev.

| Iubibilăă a răspuns:

Incearca sa nu mai lipsesti. Scoala este importanta pentru tine.
Gandeste-te la viitorul tau.
P.S: Ambitie.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Teme? De la asta vine toată prostia asta? Îți distrugi viitorul, nu te mai prosti și găsește un amuzament în a învăța.

| NewMember12345 a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Nu e vorba neaparat de teme dar asa cum fac acum asa o sa fac si in viata si daca si peste 6 ani sa zicem nu reusesc sa ies din"starea" asta e posibil sa ma afecteze.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru NewMember12345):

Te afectează deja,las-o mai moale cu netul și mergi la școală,este un tărâm magic,în el,profesorii sunt și balauri și zâne în același timp, totul e magnific, dacă știi cum să privești, pentru mine până și laboratorul de chimie este bârlogul unui vrăjitor, cu multe poțiuni etc.Privește școala altcumva...

| Sophieeeeeee a răspuns:

Gandeste-te la viitor. Gandeste-te ce se va intampla cu tine in viitor si ce sanse ai sa devii "cineva". Nu stiu, poate va functionawinking