| Sadboy88 a întrebat:

Am un prieten care se bâlbâie de pe la vreo 8-9 ani si acum are 17 ani. Atunci cand este cu mine, nu prea se bâlbâie, însă atunci cand trebuie să vorbească in fața publicului se emoționează si se crispează. Îmi pare rău de el, dar nu prea am cum sa-l vindec de această problemă. El crede că singura soluție la problema lui ar fi să își înceapă viața sexuală si crede că atunci va avea încredere în sine. Voi ce credeți?

Răspuns Apreciat de Editori
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Nu prea se vede legătură sincer! Nu prea are treaba viata sexuala cu încrederea de sine!
Daca vrea sa scape de aceasta problema va trebui sa face exact ceea ce ii displace.
Adică sa vorbească în fata publicului. Cu cât mai mult cu atât mai bine!
Nu se emoționează în preajma ta întrucât te cunoaște, aveți o legătură ce nu îl face sa se emoționeze.
Cât despre viata sexuala e problema lui dacă sa și-o înceape la o vârstă asa frageda sau nu! Însă îl asigur, cum e acum va fi și după începerea vieții sexuale!
Nu va exista nici o schimbare. Sa se mai gândească! E un pas mare în viata!
Numai bine! Sper sa își rezolve problemele de genul acesta!

2 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

I lol'd.

| pagliaci a răspuns:

Prietenul tau e un monument de prostie. Ce legatura are viata sexuala cu interactiunea lui cu un public?