| Davidandrwi a întrebat:

anul ăsta voi da examen la sfârșitul clasei A-8-A
Am învățat la Română și la Matematică
Îmi puteți da niște sfaturi cum să fac să i-au note mari în Examenele de la matematică și Română
Precizez că la Română am învățat aproape tot, la Mate mai am de recapitulat.
Răspundeți rapid! Si a da, vreau metode de reținut rapid lecțiile și metode de luat note m-ai mari.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă reții rapid nu înseamnă că o să și iei note mari.
Notele le obții pentru cat de bine ai înțeles materia. Nu exista nici un alt mijloc de a lua note mari decât învățatul și înțelesul lecțiilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se scrie mai. Ca ziceai ca la romana esti pregatit.
Daca nu stii diferenta intre mai si m-ai, e grav.
Cat despre sfaturi, invata, trebuie sa fii cu capul si cu gandul acolo. Nu sa citesti dintr-un caiet si sa te gandesti la altceva.happy succes