| alessandra10 a întrebat:

Anul viitor voi da bacul şi nu sunt sigură ce facultate să urmez. Oscilez între Limbi moderne aplicate (engleză-rusă aş vrea) şi Drept. Prima varianta e pentru că mereu am avut înclinație către limbile străine, dar de domeniul juridic nu pot să spun că sunt pasionată. Problema e că nu ştiu exact ce aş putea face după ce termin LMA. Traducător nu cred că mi-ar plăcea să fiu. Îmi puteți spune ce alte posibilități aş mai avea după LMA? Şi dacă vi se pare că rusa e o alegere bună?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De profi de engleză e supraplină piața. De cei de rusă, nu prea, dar nici cererea nu e excesivă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent ce alegi, nu te gândi la ce venituri viitoare vei avea din asta. Alege pentru că-ți place.