| aurel341 a întrebat:

Salut TPU, as avea o întrebare legata de înălțime, astăzi am împlinit 18 ani și am înălțimea de 1, 65.Mama are 1.60 iar tata 1.72.Intrebarea mea e mai pot creste măcar pana la 1.70? Mentionez ca am făcut înot iar acum merg la sala

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand : LA MULTI ANI!
Apoi, sfatul necesar: opreste imediat sala daca vrei sa mai cresti in inaltime, fiindcca sala inhiba hormonii de crestere.
Fa inot, baschet, volei, handbal, dar lasa sala pana dupa 20 de ani, cand iti inceteaza cresterea, definitiv.
Asta ca sa-ti spun ca ti-o faci singur cu mana ta, daca ai mai putea creste cativa centimetri, dar tu alegi sa faci muschi in loc sa mai cresti in inaltime.