| anonim_4396 a întrebat:

as dori sa stiu daca fumatul pe gura adica daca tragi fumul in gura il tii si ii dai drumul imediat afecteaza inteligenta si creierul.

7 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Pai in mod normal fumatul nu iti afecteaza gandirea (asta daca nu cumva sunt droguri) numai plamanii...

| EsarfaRozZ a răspuns:

Nu, stai linistita/a. nu iti afecteaza inteligenta. dar nu mai fuma pe gura. esti predispus mai repede la cancer decat daca tragi pe piept. ca ai tras un fum pe gura doar nu inseamna ca ai fumat. fumatul inseamna sa tragi fumul pe piept.

| MindExplode a răspuns:

Oricare tip de fumat nu conteaza cum fumezi pe unde etc. afecteaza creierul si tot organismulhappy

| dan_2834 a răspuns:

Da! Sa stii ca afecteaza...iti afuma neuronii, asa ca nu mai fuma, lasa-te de fumat.Nu numai creierul ti-l afecteaza. poti sa devii impotent daca fumezi.

| sergiu_2449 a răspuns:

Iti afuma neuronii laughing) ce d-zeu einstein a fumat la viata lui si nu cred ca ia afectat creieri

| Guster a răspuns:

Fumatul in sine afecteaza inteligenta oricum ar fi el, e afectata grav inca din momentul in care te apuci de fumat.