| portess a întrebat:

as fi bucuros daca as primi o parere de la voi.Ei bine cu vreun un an si jumatate in urma m-am impacat cu un prieten cu care am fost certat timp de un an.La inceput am crezut ca s-a schimbat, desi inca de mult am inteles ca a ramas exact asa cum era.De fiecare data cand ne vedem prin scoala,ne salutam,dar el sta cu mine,si cu colegii lui pe care-i stiu si eu,doar cateva minute,apoi brusc asa de la nimic poate sa plece in clasa sau altundeva fara ca macar sa imi spuna ceva,pur si simplu ia si pleaca, sau poate sa zica ca are de repetat ceva, desi sta langa usa cu colegii lui si nu face nimic.Am incercat de cateva ori sa-l chem in oras,si mereu imi spunea ca daca va putea ne vom ducem,desi fie a doua zi nu suna si uita, fie il sun eu si spune ca nu poate, dar de ce nu imi spune.Azi el mi-a propus sa ne ducem in oras,si cand eu deja eram gata sa ies din casa,m-a sunat si mi-a spus ca nu poate pleca,si ca de obicei cand il intreb de ce, spune ca de aceea si atat, iar eu am ramas total confuz.Asa face mereu, si cand e cu altii pe mine practic ca nu ma vede.Mereu vrea ca eu sa-i spun totul, dar el are o gramada de secrete.Inteleg ca prietenia intre baieti e cam seaca, si poate nu ar trebui nici sa atrag atentie la asta asa ca toti ceilalti baieti, dar ce parare aveti voi?

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să nu îi mai acorzi atâta importanță, e clar că nu îți e un prieten adevărat.