| SebaGGu a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un vape pen pentru ca vreau sa fumez dar nu vreau sa imi stric plamanii.
Oare nu stiti cum sa imi cumpar unul fara sa afle parintii si daca stiti unul destul de ieftin si bun, daca se poate sub 200 de lei. A da, am 14 ani si de aceea nu pot sa il comand eu.
Multumesc,
Seb

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Vapatul realizat prin intermediul tigaretei electronice nu "strica"/afecteaza plamanii deoarece vaporii inhalati nu contin gudroanele emanate de arderea tutunului si a hartiei, adica a foitei tigarilor normale. Aburul inhalat in timpul vapatului contine doar vapori de glicerina vegetala pura sau de propilen glicol substante sanatoase folosite ca aditivi in industria alimentara. Lichidul pentru tigara electronica ce contine nicotina este printre cele mai populare si vandute. Insa, daca doresti sa vapezi fara sa inhalezi nicotina, exista si e-lichide cu zero nicotina. Acestea iti vor oferi doar aroma si vapori. Sunt tigari electronice cu preturi cuprinse intre 40-60 de lei. http://tigara-electronica.compari.ro/.Multa sanatate!

| SebaGGu explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc foarte mult! Cautam de atata timp si in sfarsit am gasit!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dar de ce nu vrei sa afle parintii?

Daca fumezi iti asumi si esti cool pana la capat

| Mihaelablabla a răspuns:

Eu propun sa iti iei gandul pentru sanatatea ta. Nici aburii aia nu sunt buni! Gandeste-te bine, poti gasi alte metode prin care sa fii cool.

| SebaGGu explică (pentru Mihaelablabla):

Nu cred ca nu sunt buni pentru ca m-am interesat despre studii si care zic ca nu sunt nocivi daca cumperi de calitate.