| danutu2001 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati. Sunt baqiat si am 16 ani. Si din cauza unui prieten care mi spunea sa mi caut prietena acu s un pic cam disperat sa mi caut prietena. Si tot acu toti zic sa am rabdare. ca o sa mi gasesc cand ma astept mai putin. Dar m-am saturat sa astept. si mai si caut fete pe Facebook si am avut la refuzuri... si nu stiu ma simt singur si asa. Faza e ca nici nu am mai iesit cu prietenii mei. Oare ce sa fac? Sa astept, sa continui sa caut? O parere va rog

Răspuns Câştigător
| Constantin039089 a răspuns:

Eu, de exemplu, ca băiat, daca as fi refuzat, m-as uita si la înfătisarea mea ca acum pe asta se pune mai mult accent, de exemplu, îmbrăcăminte, aspect fizic armonios (mușchi bine definiti), o freza frumoasă si sa scap de inhibiții, adică să fiu mai vorbaret si sa nu prea imi pare prea mult de refuzuri. După ce ai face asta, ai fi tu cel care refuza; lasa-le tu pe fete, c-or sa vina ele, tu pune accent pe aspectul tau fizic si pe învățătura, fetelor le mai plac si băieții deștepți, bine, nu tocilari, ci deștepți, eu as zice sa te pui sa inveti calumea, peste doi ani trebuie' sa te duci la facultate si o sa ai o puzderie de fete din care sa alegi. Si atunci cand iti vei face prietena, uita-te la inima ei, cunoaste-o bine ca sa nu te trezesti ca ai iubit o tarfa. si dupa sa suferi pentru ea. si cu o fată, ca sa o faci sa te iubească mai mult trebuie să fii atent, politicos, vorbaret, sa nu o plictisești cu tampenii ş.a.m.d. Succes!