| anonim_4396 a întrebat:

Aseară am fost la o nunta, și acolo am văzut o fata care stătea la masa de lângă, faza e ca prietenii tot ma încurajau și etc dar nu am avut curaj sa vb cu ea, ideea e ca acum am găsit o pe fbk... ce sa fac? Sa ii dau cerere, faza e ca mie chiar mi-a plăcut de ea, e ff drăguța, si mi-a rămas gândul la ea, dar mna... ce sa zic, ce sa fac?
In plus astăzi ne au chemat miri ca după nunta mai fac un grătar, sa ii dau cerere pe fbk sa intru cu ea in vb și sa ii zic și ei sa vina in cazul in care vin părinții ei? Sau sa aștept ca poate vine... deși nu prea cred, și mi e frica ca o pierd, adică ea se uita la mine ne uitam unul la altul și ca un mare fraier am ratat, am avut ocazie toată seara și mi-a fost frica ca poate ma fac de ras

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa o anulezi? Doar pentru ca e ea intr-o relatie? Si ce? Gandeste omule, ea vrea sa faca asta, nu-ti trebuie nimic mai mult de atat!

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Niciodata nu o sa te faci de ras daca abordezi o fata.
Sunt foarte putini care au curajul asta, cel putin in realitate.
Cum tu ai gandurile tale negative care te tin pe loc, probabil asa se intreba si ea de ce nu te duci sa vorbesti cu ea.
Doar nu vrei sa faca ea primul pas.
Se mai intampla si asa, dar foarte rar.
Acum asteapta si vezi daca vine, fara sa-i dai cerere pe facebuck.
Daca nu, dai cererere si vorbeste cu ea.
Daca te refuza fi multumit ca ai incercat macar.
Refuzul poate sa fie influentat si de tine si de atitudinea ta.
E cam aiurea sa va uitati unu la altul si sa nu faci nimic si apoi sa-i dai cerere si sa o intrebi daca vine.
De ce nu ai fost barbat la nunta?
Probabil teama de refuz si alte scuze de genu.
Mai ai o sansa.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-i cerere, scrie-i si un mesaj in care ii spui ca ai vazut-o aseara si ca ti-ar place sa o cunosti mai bine.In funtie de raspunsul ei vei sti ce trebuie sa faci in continuare.Si nu trebuie sa te gandesti ca te faci de ras, datoria ta ca baiat e sa incerci, baietii fac primul pas de obicei.Eu iti doresc succes, si lasa timiditatea la o parte.

| MadalinGGG a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc! Așa o sa fac cu timiditatea, asta am realizat și nu e prima data când îmi scapă o fata din cauza asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, inceteaza sa mai fi asa speriat! Ce sa pierzi? Nu ti-ar apartine nici daca ai fi cu ea intr-o relatie. Nu e mare lucru. Cum s-a intamplat lucrul asta acum cu fata asta, se mai poate intampla si cu alta. Lasa emotiile de o parte si incearca sa conversezi cu ea pe Facebook daca spui ca ai gasit-o acolo. Afla daca mai vine azi la gratarul despre care vorbesti si daca da, e sansa ta. Si eu sunt din Bucuresti, poate o cunosc. big grin In orice caz, multa bafta! happy

| MadalinGGG a răspuns (pentru anonim_4396):

Ms! A venit azi, ne am împrietenit ff bine, am ras, etc!
Vorbisem mâine sa ieșim in oras la o plimbare pana la ora 13 ca după pleacă la buc și vine peste 2 săptămâni, dar ce sa vezi. am ajuns acum acasă și ne am împrietenit și pe fbk, și acum am văzut ca intr o relație cu altcineva deși ne am simțit ff bine azi cred ca nu mai e nimic de făcut in cazul asta și cred ca anulez întâlnirea de mâine, asta e

| anonim_4396 explică (pentru MadalinGGG):

De ce sa o anulezi? Doar pentru ca e ea intr-o relatie? Si ce? Gandeste omule, ea vrea sa faca asta, nu-ti trebuie nimic mai mult de atat!

| Deanna117 a răspuns:

Aww doamnee ce drăguț, eu fiind fata, as cam știi cum gândește ea. Și cel mai bun sfat, da-i mesaj ca ai vazut-o aseară și ca dintre toate fetele și doamnele de acolo doar ea ti-a atras atenția. În funcție de ceea ce zice, Îți vei da seama cam ce ar putea fi intre voi. Mult succes!❤

| MadalinGGG a răspuns (pentru Deanna117):

Tocmai l am întrebat pe mire despre ea și mi-a zis ca sta in București crying
Ce fraier am putut sa fiu, măcar aseară ma simțeau eu așa mai bine, acum mi-a rămas gândul la ea
Iar eu stau in Craiova, deci e o distanță prea mare ca sa putem sa mergem mai departe dacă se leagă cv, îți spun sincer ca mi-a rămas gândul la ea, am ajuns la 5 de la nunta și m-am culcat la 7:30 ca am stat 2 ore jumătate sa o caut pe fbk, am luat toate like urile la rând ale miresei ale mirelui, am găsit o pe mama ei, la mama ei am procedat la fel și in final am dat de ea